Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csínálhatok ezzel? "window...

Deli István kérdése:

Mit csínálhatok ezzel? "windows- a meghajtó nincs kész Exception processing message c0000a3 parameters 75b3b7c4 75b3bf7c 75b3bf7c"

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 10:34
1 2
 1/11 csacsi2 ***** válasza:

Adj neki betűjelet ha nincs, vagy Formázd le!

futtatásba beírod: diskmgmt.msc

[link]

A meghajtó betüjel cseréjét ezzel a szkript -el könnyen elvégezheted:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudom melyik meghajtót nem látja elméletileg mindegyik meg van
2011. dec. 5. 12:34
 3/11 csacsi2 ***** válasza:

diskmgmt.msc - ben sincsen semmi?

Nekem pár napja volt ilyen és az adatkábel csere megoldotta.

Esetleg elállíthatódott a bios. Ha a Bios- ban látszódik akkor a win a hibás. Esetleg Sata-s Vinyónál az alaplapi driver -t kellene újratelepíteni, ha a bios (nálam F11 indításkor) sem látja.

2011. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ok megnézem. a démontools miatt nem lehet? a virtuális meghajtót nem látja?
2011. dec. 5. 14:36
 5/11 csacsi2 ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a virtuális meghajtó lefoglalja a betüjelet, attol még auto kell hogy kapjon egy másikat. Én nem is szoktam a rendszerrel indítani a Virtuális meghajtót. Elvileg a HDD -nek előbb kell beboot-olni mint a többinek (kivéve a floppy és a cd). Ezért kellene megnézni, hogy a bios látja -e. Mekkora a partíció? 200 Gb -nál nagyobb akkor nem ismeri fel az xp. Van rajta adat? Ha nincs le kell formázni és annyi. Meg lehet még próbálni a hardver hozzáadását (vezérlőpult) ,de nem hinném, itt partíció gond lesz, lehet sérült a MBR. Erre a formázás a megoldás, de csak sorjában...
2011. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a vinyo egy 80g ás van 20 és 60-ra elosztva de a vinyot látja úgy vettem észre, hogy a bios nem látja a dvd-rom-ot de a windows igen azt írja, hogy megfelelően működik de kinyitni sem tudom, de mindjárt megnézem megint a bios-t
2011. dec. 5. 15:11
 7/11 A kérdező kommentje:
most mondják, hogy nincs is bedugva a dvd rom a windows mégis látja
2011. dec. 5. 15:17
 8/11 csacsi2 ***** válasza:

Kezdem elveszíteni a fonalat... Bios beállításokat reset-álni lehet a biosban (load optimal default), vagy ha nem, ki kell venni a gépből az elemet.


Lehet az adatkábel sérült (csere)


Tápkábelt sem árt ellenőrizni.


Bios -nak látnia kell mindenképp, esetleg le van tiltva (reset)


Előbb meg kellene nézni a DVD/CD-ROM meghajtóknál az eszközkezelőben (futtatás:devmgmt.msc)Itt eltávolítás, ha a frissítést nem teszi meg! Majd hardver hozzáadása, ha újraindulás után sem találja/keresi meg. Majd csatlakoztattam az eszközt stb.


A Dvd -rom inkább el szokott tűnni mint hogy ott maradna.

erre ez a megoldás:

1. Registryben keress rá az alábbi stringekre:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BBFC1-08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BBFC1-08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

2. A találatok helyén töröld az "UPPERFILTERS" és a "LOWERFILTERS" stringeket

3. gép újraindít.


Ezek után már nem nagyon tudok mit tanácsolni, lehet tönkrement az eszköz (még az adatkábel olcsó).

2011. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csacsi2 ***** válasza:

Itt diskmgmt.msc

[link]

Mutatja, hogy melyiknél nincs betüjel, vagy melyik esetleg formázatlan. Probléma lehet a DaemonTools is, a hibaanalízis érdekében le kell állítani és ne induljon (csatlakozzon) automatikusan.

2011. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szóval nem tudom mi a baj mert amit a dvd-romnak hittem az a daemon tools volt a vinyó két particióját látja, a bios látja a vinyót, nincs ugyanolyan betüjelen egyik meghajtó sem szóval nem tudom mi a baj
2011. dec. 6. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!