Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erősen gondolkodom azon, hogy...

Erősen gondolkodom azon, hogy beruházok egy MacBook Airre. Kinek ajánlanátok ezt a gépet és kinek nem? Mik szólnak mellette és mik ellene?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 05:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Kinek ajánlanám?

Annak akinek már van asztali gépe és kell mellé egy hordozható gép. Annak is ajánlom, akinek túl sok a felesleges pénze.


Kinek nem ajánlom?

Aki inkább egy teljes értékű notebookot akar. Annak sem, aki Windowst akar használni a hordozható gépén. Annak sem ajánlatos ilyet venni, aki jó ár/érték arányú hordozható gépet akar.


Mi szól mellette?

Mac OS X

E-pénisz növelő hatása van :D

Szerelési/anyagminőség


Mi szól ellene?

Az ára

Nem teljes értékű notebook (ez nem feltétlen baj)


Személy szerint ha \nekem\ lenne szükségem hordozható gépre, vennék egy hagyományos notebookot operációs rendszer nélkül és valamelyik Linux disztrót tenném fel OS-nek, esetleg PC-BSD.

(hordozható gépet ugye nem játékra veszünk legtöbben, így a Windows nem létszükséglet)


Tényleg csak akkor vegyél Macbook Air-t, ha szégyenletesen sok fölösleges pénzed van és Mac OS X-et akarsz használni. Más esetben kerüld. (Hozzáteszem, hogy ennyiért elég komoly nem Mac gépet kapsz már...)

2011. dec. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

mit értesz azon h nem teljes értékű notebook?

kérlek ezt fejtsd ki bővebben, érdekelnek a hibák is


/megj. pénisznövelésre nincs szükségem, puncim van :D/

2011. dec. 8. 08:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam ez alatt, hogy nincs benne például optikai meghajtó és csatlakozókban is elég szűkös szegény. Ezen kívül más "hibája" nincs. Ez sem hiba valójában, hisz az Apple maga is másodlagos számítógépnek szánta ezt tervezéskor. Teljes értékű notebooknak ott a Macbook Pro, abban van minden más is.


De mint írtam, túl sok előnye nincs egy ilyen gépnek, egyedül az, hogy Mac OS X fut rajta és hogy alumínium borítású.


E-pénisz (e-peen) alatt pedig ne a *pimpilimpit* tessék érteni, hanem a *lehet-villogni-vele* kategóriát. :)

2011. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az air extrem hordozhato, kb a netbookok-kel osszevetheto kategoria, tobbnyire ott sincs cd/dvd. Viszont azoknal joval tobbet tud, ennek megfeleloen joval dragabb. Ismeroseim kozott nincs olyan, akinek az air az egyeduli gepe. Csak hordozhatosag miatt vettek ilyet.
2011. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jajj... a villogós dolgot tudom h értetted :)

//van iPhone-om, volt idő amikor dugdostam haverok előtt, h ne lássák, mert mindenki ezzel a felvágós dumával jön, de aztán rájöttem h xarom le//


Mondom nekem mire kéne, és hogy mi a véleményetek erről:

- sima netezés: mail, fb, 9gag

- tananyagok hordozása, iskolai programok: elektronikus atlaszok nézegetése - ez sokat

- előadáskészítés

- filmnézés

- e-kereskedelem és hozzá turbófeltöltő program

- adattárolás: fotók, iskolai cuccok


irdatlan sokat utazom, ezért tetszik még hogy iszonyat kicsi + alumínium - a mostani gépemnek recseg ropog a borítása és már cserélni is kellett és megint úgy néz ki reped...


Kérdés:

1. játékok mennyire mennek rajta? mondjuk őszintén 0 az amennyit most játszom, de ha kedvem támadna hozzá xezer év után minden menne rajta? vagy rá kéne pakolnom a windowst?


2. azt miért ajánljátok hozzá hogy legyen egy asztali gépem is?


tudom, tudom, drága - de nem anyuci/apuci veszi...

arra amit én akarok vele csinálni gondolom jó?


én meg már nem bírom tovább a windowsszal... és OS-ről jobbakat mondanak... nem csinálok semmi ilyen komoly PC-s dolgot, csak felhasználó akarok lenni, akit normálisan kiszolgál a gépe... és nem kap hetente agyf.szt a hibaüzenetektől...


//jah azt már láttam h CD-olvasó sincs rajta... mondjuk én CD-t se nagyon használtam jó ha 10 darab volt benne az elmúlt 3 évben... és néztem h 80 dolcsiért már megdobnak egy külső izével... //

2011. dec. 8. 12:05
 6/9 anonim válasza:
Amire hasznalnad arra jo. A jatekokhoz nem ertek. Azert az OSx-tol ne varj csodat. Nekem nem jott be, ha nem lenne egyetemi gep mar reg legyalultam volna es valami linuxot tettem volna ra. :-D
2011. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A feladatok nagyrészére képes a gép, de ha épp Windows-specifikus programokra van szükséged (iskolai vackokhoz), akkor talán nem jársz vele jól. (kivéve, ha a program van OSX-re is)

Az OS X mivel más mint a Windows, nem fogja a Windowsos programjaid csak úgy csettintésre vinni, OSX-es programok kellenek neki. Ennél fogva a játékot akár el is felejtheted. Legalábbis ha Windowsos játékokkal játszanál.

Vannak Mac-re is játékok, de ezek száma elenyésző.

Egyébként nem tudom milyen Windowsos hibaüzeneteid vannak, de egy megfelelően beállított Windows 7 mondjuk nem fog téged hibaüzenetekkel zaklatni, tehát talán valami közöd neked is volt hozzá. Ha tévedek, bocs.


Ha engem kérdezel:

A Mac lehet, hogy szép, csinos & csilli-villi, de ugyan az a hardver van a belsejében, mint egy Windowsos laptopnak, csak a borítása más. A Mac OS X -re pedig szerintem nincs szükséged, főleg ha Windows-t igénylő programokra van szükséged sulihoz, stbhez. Azt pedig kétlem, hogy napi szinten akarsz váltogatni a két oprendszer között.


Abból a pénzből amit egy Air-re szánsz, már egy tisztességesen összerakott, nem recsegős Business kategóriás gépet is kapsz. (a Consumer kategória rendszerint rosszul van összerakva sajnos, ez az olcsóság ára)


De ettől függetlenül ha te Mac-et akarsz venni, nem beszéllek le róla. Nem rossz. Csak túl van árazva. Inkább presztízs kategória. Az ár nagy részében azt fizeted meg, hogy Apple.


Amit korábban említettem, hogy második gépnek ajánlott csak, az pont a DVD meghajtó hiánya és a kevés csatlakozó miatt van. Ha pótlod külső egységgel, az persze más.


Ha megveszed kétlem, hogy csalódsz a minőségében, csak gondold át, hogy valóban megéri-e neked és persze, hogy erre van-e szükséged. Ha igen, hát ámen!


Nahát, ma szómenésem van _D Csak hosszú hozzászólásaim vannak...

2011. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, köszönöm. Igazán jó hozzászólás volt.


A sulis anyagoknál tényleg utána kéne néznem.

Az fontos lenne...


A játékokról le tudok mondani. Nem használom őket már. Csak érdekelt.


A hibákban meg én is hibás vagyok. Mondjuk én eddig úgy vontam le a következtetéseket, hogy PC azoknak való akik értenek hozzá - ők szépen rendben tartják, kihasználják a funkcióit- Mac meg mintha felhasználóbarátabb lenne a közemberrel szemben, mármint aki nem ért specifikusan a gépekhez...

2011. dec. 8. 12:54
 9/9 anonim válasza:

Én nemrégiben vaciláltam a macbook pro és air között de azért döntöttem a pro mellett, mert


1. az airben nincs enthernet csatlakozó, csak egy usb-enthernet átalakítóval lehet megoldani, ami elvisz egy USB-t a kettőből... ez persze akkor nem érdekes ha wifizel, de én úgy voltam vele, hogy nem tudom mikor lesz olyan, hogy vezetékes netem lesz csak... és lám volt már ilyen...


2. az USB portba ha vastagabb pendrivot dugsz akkor a gép felfekszik...


amúgy egészen biztos, hogy teljesértékű, már amenniyben a 13-as modellt választod... a 11-eshez mindenképpen ajánlanék otthonra egy külső monitort, mert az elég kicsi...


amúgy ha nagyon kell lehet rá winfost is tenni, így megoldódik a winfos programok használata...

2011. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!