Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem olvassa az asztali...

Miért nem olvassa az asztali DVD-lejátszóm az . Avi fájlt?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt problémája ezzel a fájltípussal, simán meg tudtam őket nézni rajta. Most viszont ezzel az eggyel meggyűlt a baja: mikor el akarom indítani a filmet, tölti egy kicsit, hallatszik egy reccsenő hang a hangszórókból, aztán leáll és kiírja, hogy "close", mintha ki akartam volna venni a lemezt.

Mi lehet a gond? Már két DVD-t elpazaroltam... :S


2011. nov. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiket eddig lejátszott, azokat lejátssza most is? Lehet h amit most próbálsz nézni, újabb kodekkel készült, mint amit a lejátszód tud.
2011. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Nézd meg, milyen kodekkel tömörítették, mert nem biztos, hogy egyáltalán le kéne tudni játszani a lejátszónak. Az AVI csak konténerfájl, a benne lévő tartalom sokféle lehet (divx, xvid, mp4, stb.).

Megnézni meglehet a Format Factory-val is, és az esetleges konvertáláshoz is jó.

2011. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Viszont kérnék még egy kis segítséget! Letöltöttem a FormatFactoryt; hogy tudom benne megnézni, milyen kodekkel van tömörítve? :S

2011. nov. 18. 14:16
 4/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Baloldalt Haladó/Média fájl információ.

Rengeteg mindent kiír, Audio, Vide onfo külön, a Video-nál lenni kell olyannak, hogy Codec.

2011. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt írja, hogy Xvid a codec... Azt szerintem olvasnia kéne. :S

Szerintetek segít, hogyha ezzel a programmal átkonvertálom aviba?

2011. nov. 18. 14:42
 6/6 legendavagyok01 ***** válasza:

A dvd használati utasításában benne szokott lenni, milyen kodekkel boldogul. Meg kell nézni (ha már nincs meg papíron, internet).

Az "avi kódolást" már fenn kitárgyaltuk, a Format Factory-ban is be kell (lehet) állítani, milyen kodeket használjon.

2011. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!