Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg a hálózati...

Unit-fat kérdése:

Hogyan tudhatom meg a hálózati kulcsot, hogyha azt a router (és gondolom, a többi gép is, azonos algoritmussal), maga generálja?

Figyelt kérdés
Új wlan routert vettem, egy TL-MR3420-ast. Korábban a beállításokban nem volt un. Kulcs, mert azt egy jelszóból generálták a résztvevő gépek. A csere után a beállítások (SSID, jelszó, csatlakozás módja) a korábbival megegyezően állítottam be, így a csatlakozó gépek gond nélkül felcsatlakoztak a netre. Az egyik gépen azonban (SMC kártya van benne) nem tudok jelszót állítani, (ez korábban valahogyan működött) csak kulcsot.
2011. nov. 17. 08:50
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Milyen típusú titkosítást állítottál be?
2011. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát, ez kissé homályos. Eredetileg WPA-PSK volt, de az új router gyorsbeállítója erre talán nem kérdezett rá, és abban most WPA2 és AES van beállítva, de a lakásban 3 laptop, amelyek korábban a régi routerre voltak állítva, ezt a beállítást elfogadta, és beavatkozás nélkül változatlanul használja. Csak a másik asztali gépem nem, amlyiknek a driverét vagy az installáló lemezről magam installálom, (ez esetben az XP hálózati kulcsot kér), vagy pedig installálom az egész kártya-programot a gépre, ez esetben viszont a gép, indulás után a kártya-programmal indít, amely nem tud kapcsolódni, és amiben gyakorlatilag semmi adat nem állítható, (minden szürke) csak éppen hogy az SSID név.
2011. nov. 18. 08:48
 3/11 A kérdező kommentje:
próbáltam fotókkal küldeni, de a képek itt nem mennek át, másolt dokuban sem. Pedig úgy nyilván egyszerűbb lett volna.
2011. nov. 18. 09:12
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Az alap XP SP2 nem támogatja a WPA2 -t! Persze ha ennél újabb SP -jú XP -t használsz, akkor ez nem játszik.

Pontosan milyen típusú az az SMC adapter?

2011. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, az talán SMCWPCI-G 11g wireless PCI Adapter utility, legalábbis ezt írja ki az ikonja, vagy pedig

SMC EZ ConnectG, legalábbis ez olvasható a szoftver bejelentkezéskor. Az "about" csak a következőket írja:

OS Version: "Windows XP Szervízcsomag 3"

Utility version: v1.1.3.060120

Driver version: 5.103.1020.2005

Eeprom version: v1.0.0


a kártya korábban működött ugyanezen XP alatt, (másik routerrel), persze, a mostani XP még nincs upgradelve semmivel, tehát semmi service pack, hiszen az installálás után nem tudtam még fellépni a netre. De azt hiszem, ez nem lehet(ne) akadály. Dühítő, hogy itt (és priviben sem) nem lehet kis képet sem beilleszteni,mert lefotóztam a képernyőket, de hiába.

2011. nov. 19. 09:43
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
Egyszerű a dolog, feltöltöd valamilyen képfeltöltő oldalra, pl. [link] majd a kapott linket bemásolod ide. Ennyi.
2011. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy ha tudnál azon a gépen vezetékes netkapcsolatot létesíteni, akkor egy TeamViewer -el rá tudnák nézni.
2011. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2011. nov. 19. 15:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem így utólag nem sikerül belépnem a képekhez.. Tulajdonképpen, ha áttelepítem a gépet a kábelhez, megoldható a kábeles kapcsolat, de ahhoz újra kell installálni az egész íróasztalt és környékét, ez végső megoldásként jöhet szóba, de akkor már lehet, hogy nem is csinálom vissza a kapcsolatokat, hanem a másik gépbe telepítem ezt a nyomorult SMC kártyát.
2011. nov. 19. 15:16
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
Nem legyen egyszerre az WZC és az EZ Connect g aktív, az EZ Connect g -t tiltsd le!
2011. nov. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!