Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem nyílik ki a cd/dvd olvasóm...

Nem nyílik ki a cd/dvd olvasóm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Remélem, tudjátok, mire gondolok, mert nem tudom a konkrét nevét. :)


Szóval, sem a gombra nem nyílik, se a sajátgépes "kiadás"-tól sem... MÉg milyen módszerek vannak?


És hogyan lehetne ezt megszűntetni?


2011. nov. 11. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha szétkapod a gépet, nincs kihúzódva/elszakadva egy kábel? Mozgasd meg egy kicsit amik kapcsolódnak az olvasóhoz. Amúgy meg, ha jól tudom, akkor tálcának, vagy CD-tálcának hívják. Esetleg, ha régi, akkor elromolhatott a motor, ami mozgatja ki-be a tálcát. Hallani lehet, mikor mozog, tedd közel a füledet. Ha hallod, ahogy kattog, meg lökdösi és próbálja kinyitni, akkor más lehet a gond! Esetleg szererővel megnézetheted, de ma már filléres tétel venni egy újat, ha drága a javítás érdemes cserélni, szerintem!
2011. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Épp nemrég olvastam, ebben az estben - találsz a meghajtón egy kicsi lyukat,/nagyon-nagyon pici/ oda beszúrsz nagyon vékony tűvel, és ki kéne nyílnia. Óvatosan csináld, majd írj, sikerült-e? Én is kíváncsi vagyok:)
2011. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha benne ragadt a lemez akkor úgy kitudod nyitni hogy fogsz egy vékony tűt, és ugye az olvasónál ott elől van egy nagyon pici kis lyuk. Ha oda beleteszed a tűt akkor kicsit ki nyilik aztán kézzel kifogod tudni húzni. Nyitott állapotban nyomogasd a gombot ha úgy sem reagál rá hogy becsukja, akkor a motor meghalt benne. De egyébként érdemes újat venni mert tényleg nem drágák, már 3-4 ezerért kapsz egy olyat ami írni is tud. Hidd el ez így megéri.
2011. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12:03 előző vagyok és épp én is ezt írtam amikor te még nem írtad azt a módszert. Amúgy működik ez a dolog mert nem egy ilyen géppel volt gondom hogy így kellett kivennem egy lemezt belőle ami beakadt :)
2011. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]

Találtam linket, várd meg míg betölti, ott le is van rajzolva

2011. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Munkahelyen kiegyenesített gemkapoccsal szokás kinyitni.
2011. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló a nyerő: Tűvel nem túl praktikus. Pontossan a gem-kapocshoz van tervezve a luk. És semmi baja nem lesz tőle a meghajtónak. Csak jó ha tudod, ez csak a reteszelést oldja ki. A fiókot neked kell óvatosan kipiszkálni a helyéről
2011. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, hallom, ahogyan szegényke próbálkozik a kinyitásával, csak nem megy neki. A kis lyukat már próbéltam, akkor valahogy nem működött, biztos nem vettem észre, hogy tovább kéne húzni.


Ha tényleg csal 3-400 egy ilyen, akkor szerintem veszünk egy újat, ezen ne múljék.

2011. nov. 11. 13:25
 9/14 A kérdező kommentje:
*3-4000
2011. nov. 11. 13:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Samsungot vagy Asus-t ajánlok, de inkább a Samsungot! Szerintem, ha nincsenek nagy igényeid, akkor 6k-ból letudod!


Samsung:

[link]


Asus:

[link]

2011. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!