Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan növeljem meg Windows...

Hogyan növeljem meg Windows XP alatt a C: partíciót?

Figyelt kérdés
Nos, évekkel ezelőtt meggondolatlanul partícionáltam a merevlemezemet, így A C: partíció csekély 7 Gb-jával nagyon hamar kifutok mostanában. Elegem van a kevés a lemezterület figyelmeztetésekből, így kibővítem a C: meghajtót. A C:-t D:-n lévő 15 Gb szabad helyből 1 vagy 2 Gb-ot átpasszolnék a C:-nek. Lehetséges ez adatvesztés nélkül? Windows XP lemezkezelőjével meg lehet ezt oldani? Ha mégis mentésre adnám a felyem akkor, a Norton Ghostnak mekkore terület kell egy 80 Gigabájtos merevlemez mentésére?
2011. nov. 2. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia töltsed le

[link]


norton particion magic

2011. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy 80 GB-os vinyó. Ezek szerint c: 7GB, D: 15GB és E: maradék. És mennyi hely van a D-n? Mert 1-2 GB átrakása nem lest elég, csak kevés ideig és eléggé rizikós ez a partíció nyesegetés. Volt egy BAD sectoros vinyóm, zsugorítottam a partíciót, kiírta, hogy rossz szektort talált a merevlemezen és újraindult a gép. ezek után se "C", se "D" nem volt. Ez nem törvényszerű de van rá kis esély, ezért mondják, hogy biztos ami biztos azért mentsd el az adatokat, mert az ördög nem alszik. Én lementeném a "D"-ről az adatokat mondjuk az "E"-re vagy ha minden kötél szakad 4 DVD-re (újraírható akkor még jobb)és a "C" és "D"-ből csinálnék egy partíciót és nem lesz többet gondod a helyre. Persze jó volna egy eleve nagyobb vinyó...
2011. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Látszik, nagyon meg kell gondolni ezt a partícionálást, menyit hagyunk a windowsnak. Számolni a kell a szemetelésével is, valamint arra is, hogy a windows akkor is kerregtetni fogja a vinyót akkor is, ha 4 Gb RAM van a gépben, és ez a memória sincs 100%-osan kihasználva.
2011. nov. 2. 15:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah, és ghostolni fogom a gépet.
2011. nov. 2. 15:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Másik kérdés, lehet-e ghostolni bad sectoros vinyót? A HDD Sentinel azt írta, van 16 Bad sector, amit egy másik szektorba átköltöztett.
2011. nov. 2. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!