Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik infromatikai ággal...

Melyik infromatikai ággal lehet a legtöbbet keresni?

Figyelt kérdés

pl programozó/3d-s tervező/photoshoppos/webdesigner

és ezek közül melyik a legnehezebb/könnyebb?


2011. okt. 24. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak attól függ, hol kap az illető állást.

Az utóbbi pedig attól függ, hogy NEKED mi a könnyebb.

Bekem pl a 3D tervező lenne a legkönnyebb, ehhez van némi érzékem és csinálom is hobbiszinten, de pl a matek - és vele együtt az efféle gondolkodás is - a gyengéim közt van, így nem lennék sikeres programozó. :) Aztán lehet, hogy te meg fordítva vagy.

2011. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én meg nem tudom eldönteni...
2011. okt. 24. 19:14
 3/14 anonim ***** válasza:

Google-val :D


Amúgy az egész attól függ, hogy milyen helyre sikerül elhelyezkedni. Mindegyikkel el lehet érni a milliót is, HA _JÓL_ CSINÁLOD (és jól adod el magad).

2011. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy melyikkel, mert ha csak a pénz miatt kezded el tanulni az egyiket, akkor úgysem jutsz vele semmire. Középszerűnél jobbat nem tudsz majd alkotni, ha nem is érdekel, azt pedig nem fizetik meg sehol.
2011. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem csak a fizetés számít... De az is egy nézőpont. Mindegyik érdekel, de egyszerre nem tudom mindet, dönteni meg tudok... Eddig a programozó vezet
2011. okt. 24. 20:03
 6/14 Heckler ***** válasza:
Ne azon gondolkodj, hogy mivel keresnél többet, hanem azon, hogy egyáltalán kapsz-e majd melót. Inkább gondolkodj valami beágyazott rendszer programozásán, a távközlési vállalatok hülyére fizetik azokat, akik ehhez értenek.
2011. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 x-gam3R válasza:

Én amihez értek az a 3D-s tervezés, és a webfejlesztés (ez utóbbihoz már profi szinten) továbbá valamennyire photoshoppolok is, de ebbe nem vagyok annyira profi.

Programozni meg nem is szeretnék nagyon megtanulni, esetleg valami játékfejlesztős nyelvet megtanulni, de annyira nincs hozzá kedvem. Pl. amit mondtak már előttem is, sok a számolás, és az nekem nem hiányzik :)


Tehát minden attól függ, hogy melyik az amelyik jobban megy, ami jobban tetszik, amit jobban szeretsz csinálni.


Azt javaslom, hogy próbáld ki mindegyiket, és amelyik legjobban tetszik/szimpi azzal kezdd! :)

2011. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15 éve dolgozok az iparban, azon belül is a távközlésben. Az igazán nagy pénzeket mindig is a vezetők akasztották le, de mérnökként is el lehet jutni senior szintig ami már egy kellemes pozíció. Azonban akármelyik is a cél, fontos, hogy emberileg is meg kell felelni. Egy senior szakértő sok pénzt kap, de csak az válhat ilyenné aki valódi mentorként működik, aki mindig tud tanácsot adni annak aki kérdez tőle, aki össze tud fogni projekteket és így tovább.


Ha nincs ilyen jellegű beállítottságod, nem kell akkor se búslakodni, tisztességes fizetést kapnak azok is akik az érdemi munkát végzik. Ha igazán sokat akarsz szakítani, akkor külföldre kell menned szerződésesként, ott a magyar átlagnál jóval többet kapsz, de el kell fogadnod, hogy "hontalan" leszel, minden évben ott laksz, ahol éppen van munka. Ha stabilitást akarsz, akkor egy határozatlan idejű munkával gyakorlatilag bárhol elhelyezkedhetsz, olyan óriási szórás nem lesz, mindenhol kapsz elég pénzt.

2011. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor kipróbálom mindet... programozás lesz első. Melyik nyelveket érdemes megtanulni? Nem akarom azt hogy elkezdek egyet, megtetszik, profi szinten megtanulom, és szart se ér...
2011. okt. 26. 17:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon népszerű a Java, bár szerintem borzalom, de ez csak az én egyéni véleményem, tehát ne is hallgass rám. Az örök klasszikus a C++ mindig bejön. C# mostanság lett népszerű.


Ha még sosem programoztál, akkor érdemes valamilyen Pascal szerű nyelvvel kezdeni ha komolyabban gondolod, de tanulhatod rögtön a fentieket is. Sok oktatási intézmény "szűz" informatikusoknak a Java-val kezdi, meg is szenvednek vele rendesen.

2011. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!