Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek egyetem...

Milyen laptopot vegyek egyetemre? Általános célú laptop kellene, viszont megbízhatóan működjenek olyan programok is, mint pl. Photoshop, AutoCAD, Matlab, meg minden amire szükségem lehet egy mérnöki szakon.

Figyelt kérdés

Játszani nem akarok rajta. Max. 120 ezer forintot szánnék rá, de inkább kevesebbet. Operációs rendszer nem kell hozzá, van egy torrentről leszedett win7-em.


Linkelhettek konkrét laptopokat, vagy írjátok le, miket vegyek figyelembe, pl. milyen márkát ajánlotok, elég-e 2GB vagy legyen inkább 4? Köszönöm.


2011. aug. 20. 22:15
 1/9 anonim válasza:
[link] ;)
2011. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ne vegyél:

- celeront (mert behal rajta a matlab szimuláció)

- bármilyen AMD processzort (mert inkább melegszik mint teljesít)


ha teheted, legyen 3 giga ramod legalább.

A matlab2010a simulinkkel elindítva 900 megát lenyelt a ramomból

2011. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

MEG NE VEDD az első linkjét!


miért?

mert olvasd el a matlab rendszerkövetelményeit, és meglátod :D

2011. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó annyival kiegészíteném akkor, hogy nem akarom sem a MATLAB-ból, sem az Autocad-ből a legfrissebb verziót.


MATLAB 7-esem és Autocad 2004-esem van egyébként.

2011. aug. 20. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:

A Dell márkával eléggé meg vagyok elégedve, azt tudom ajánlani.

---

Ha a mérnöki szak informatikus mérnöki szakot takar, akkor semmiképpen nem érdemes warez Windowst használni, tekintve, hogy jár az ingyenes és legális Windows (MSDNAA keretében).

2011. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem informatika, hanem mechatronika mérnök szakos leszek
2011. aug. 20. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Én olyat vennék, amire futárgarancia van (Pl. Asus (2 év), Dell (3 év), Acer(1-3 év)) Valami ilyesmiből indulj ki: [link] Ehhez rögtön vásárláskor még kérj +4GB ramot, mert annak most eléggé lenn van az ára, vagy a bennelévő 2GB-ost is cseréltesd 4GB-osra, így 8GB lesz benne, kelleni fog. (64 bites oprendszerrel fogod tudni kihasználni). Ne ezen a pár ezresen spórolj, meg fogja hálálni.
2011. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet jobban jársz egy asztali géppel.

Egy i3-as meg vmi olcsóbb monitor, egy kisebb videókari és tökéletes lesz.


Másrészt a programokat valszeg megkapod/leszeded mert a legújabbat használjátok majd többnyire.


Én azt mondom, hogy a mérnök egyetemisták közt legtöbb eljut oda h előbb utóbb asztali gépe lesz (nálunk legalábbis), koleszban/albiban az is simán elvan.


Ha laptop...120k kicsit sztem kevés ilyen célokra.

Márkára: Dell, Toshiba, Asus amiket jóna tartok és ismerek.

Processzor minimum i3-as.

Memória 3-4GB nem árt.

Meg jó ha van egy dedikált ati/nvidia is.


De sztem akkor is gondolkozz el asztali gépben.

2011. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, soha ne vegyél olyan laptopot amire csak 1 év garit adnak.A 3 év garis laptop a legjobb választás. Mindenképpen a Sandy Bridge architektúra köré épülő processzorral szerelt laptopot ajánlom.Csak egy jó tanács.
2011. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!