Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minden sorból az első szó?

Minden sorból az első szó?

Figyelt kérdés

Van egy szöveges dokumentumom, kb 10.000 sorral,Név-Munkahely(stb) de nekem minden sorból csak az első szó kell(név).

pl. Sanyi Speedy Exchange asd1 asd2..

és innen csak a Sanyi kell..ezt megtudom valahogy oldani?


2011. aug. 13. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogod a szöveges dokumentumod, megnyitsz egy másiakt is, amiben a szöveg van berakod a kép bal oldalára (úgy hogy a feléig legyen nyitva) a másikat a jobb oldalára (ugyan úgy) Fogod és bele klikkelsz a simába, és elkezded átirogatni...

Nekem volt egy játékszerverem német alapon, azt magyarosítottam le, de úgy hogy 5900 sor, de az mind tele és némmet szöveg, azt kellett magyarra. Nem csak átírtam, hanem fordítottam is xD.

Sok szerencsét

2011. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

*NIX, Linux parancssor: cat fajlnev | awk '{print $1;}' > ujfajl

Vagy: cat fajlnev | cut -d' ' -f1 > ujfajl


Windows parancssor: for /f "tokens=1 delims= " %i in (fajlnev) DO @echo %i > ujfajl

2011. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!