Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fizetés? Ti mennyit kérnétek...

Themaki1333 kérdése:

Fizetés? Ti mennyit kérnétek el az illetőtől? Tovább ->

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi lennék arra, hogy ti mennyit kérnétek el ezekért?

- Számítógép újra telepítése...

- Egy félig halott merevlemezről leszedni a fontos dolgokat..

- BIOS Reset...

- Új HDD beszerzése...

- Új alaplap beszerzése (socket 478 típusú baromi régi Mercury alaplap beszerzése)

- Integrált VGA újra beüzemelése áramszünet által eltűnt a kép és majd 2 napos keresgetés után találtam meg mit kell csinálni vele...


(a sorrendet ne nézd így jutottak eszembe a dolgok)


Tehát mennyit kérnétek el érte mint szerelési költség??


2011. aug. 8. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5-6 ezer+ az alkatrészek ára amit te szereztél
2011. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm csak a windows telepítéséért 15k-t kért.


Végülis:

Gép újratelepítés, driverek, programok összevadászása sok idő, lemez lementése is...már 2 napod ráment, meg még pár...egyetemen ha egy leadndót akarsz vkivel gépen csináltatni, arra is kevés az 5k....szal sztem 15k

2011. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha ismerős az illető, én semmit sem kérnék, ha nem ismerem, akkor viszont 7 ezret minimum, mivel ez nem bonyolult munka, csak szimplán nagyon unalmas, és nem 2 perc.

(+ az alkatrészek ára, de szerintem ez egyértelmű volt)

2011. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Egy félig halott merevlemezről leszedni a fontos dolgokat.."

Ezért sokat.

2011. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:D köszi mindenkinek a választ ;) utolsónak lenne egy kérdésem azért mennyit kérnél??
2011. aug. 8. 14:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen azért elég sokat kérnek.De ez attól is függ,hogy mennyi adatról van szó.(50-200Gb vagy 1-2 TB)

Pár hónapja voltam a Media Markt-ba és arra emlékszem,hogy valahova ki voltak írva ezzel kapcsolatban az árak.2TB adat lementése Több volt mint 100.000 Ft.De ez mindenhol máshól van..van ahol óradíjban dolgoznak 3-10K körül.

De nézd meg pl. ezeket az oldalakat:

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ;) kb. 5GB cuccot mentettem le
2011. aug. 9. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
5 ezer+ az alkatrészek.
2011. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2k.

tudod ki szereltetne ilyen szutyok gépet.

2011. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 c:\ ***** válasza:
100%

12:42


"mivel ez nem bonyolult munka"


Erről drága volt osztályfőnököm jutott eszembe, aki a következő sztorit mesélte:


Az autójában kellett az első lámpatestet cserélni, meg talán volt még némi elektronikai munka is, 1 órán belül megvolt az egész, majd 15 ezret kért érte a szerelő.


Megkérdezte, hogy mi került ezen 15 ezer forintba?

Az volt rá a válasz, hogy "Uram, maga meg tudta volna csinálni?"

Nem.

"Na, látja, ez rajta 15 ezer forint"


Szóval, semmi sem bonyolult a világon, ha az ember tudja, hogy mit kell csinálni, ha meg másnak kell csinálni, aki azt sem tudja, hogy mi fán terem, akkor pedig fizessen érte.


Komolyabb ilyen cégek bármilyen babrálásért 15-20 ezer forintos óradíjat számolnak fel, szóval egy windows telepítést (+ beállítást, természetesen idegennek) én sem csinálnék 2 ezer forintért. Ennyi, ha sajnálja valaki rá a pénzt, akkor tanulja meg és csinálja meg ő, ellenkező esetben fizessen érte annyit, "amennyi jár".


Haveroknak, barátoknak más, de egyébként az élet nem segélyszolgálat, a kenyeret sem adják ingyen a teszkóban, csak azért mert "olyan egyszerű megsütni".


Gonoszul hangzik, de így van.

2011. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!