Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hozzáértők! Mi lehet a baja...

Hozzáértők! Mi lehet a baja az új laptopomnak? Mit telepítsek fel rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pár napja vettem egy HP Compaq Presario CQ56 100SH laptopot. Akciós volt és régóta lenne szükségem laptopra szóval nagyon örültem neki. Processzor: Intel Pentium Dual-Core™ T4500 2,3 GHz| Memória:2 GB DDR2| Videókártya: Intel HD Graphics integrált VGA vezérlő| Interfész: 10/100mbps LAN, VGA monitor kimenet, Bluetooth, USB 2.0 (3db), Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi). Azonban operációs rendszer nem volt rajta, szóval gondoltam felteszem rá az XP-t. Sajnos rá kellett jönnöm nem a legjobb választás mert az illesztőprogramok egy része nincs XP-re. A HP oldalán Linux vagy Windows 7 32/64bit-es rendszeréhez vannak illesztőprogramok. Ezért letöltöttem egy magyar torrent oldalról egy Windows 7 64bites telepítőlemezt, ami szervízcsomag 1-es és aktiválva van, nem kért serial vagy regisztrációt. Feltelepítettem rá (Home Premiumot választottam), viszont érdekes módon nem kellettek hozzá illesztőprogramok minden működik, az eszközkezelőben semminél nincs jelezve hogy kéne hozzá illesztőprogram. Már kb 3 napja ez van rajta de gondjaim akadtak. Néha megbolondul! Hangosan zúg és folyton azt írja ki Windows Hiba... Ha működik normálisan, akkor azzal van a baj hogy a Wifi kapcsol szét folyton. Pedig már azzal próbálkozok hogy egy helyiségben vagyok a Wifis router-el, szinte 2 lépésre de a laptop mégsem ismeri fel, egyszerűen semmit nem észlel mintha a közelbe nem lenne semmiféle 'fogható jel'. Letöltöttem a HP oldaláról a wifi illesztőprogramját a laptophoz, gondoltam biztos csak az a baj hogy a Windows 7 illesztőprogramjai nem tökéletesek ezért nem működik jól. De semmi nem változott. Úgyanúgy elmegy a jel, mintha nem lenne a közelben a Wifis router. A másik dolog a hangos zúgás és a hibaüzenet. Mitől lehet? Vajon a géppel van a baj? Vagy csak rossz Windows 7-et töltöttem le?(a torrent oldalon mindenki azt írta a torrent kommenjeinél, hogy megfelelően működik, köszi szépen stb... szóval senki sem tapasztalt hozzám hasonló működést a gépével) És valami nem passzoal a hardverek és az általam feltelepített Op.rendszer közt? Ettől lenne a zúgás? Ajánlanátok nekem valami működő Windows 7-hez linket akár privátban??

Elnézést ha hülyén fogalmaztam, de nem igazán értek hozzá, és annyira örültem, hogy viszonylag 'olcsón' megúsztam a laptopot de most mégis csalódott vagyok.


2011. aug. 6. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan windowst kellene feltenned rá, amibe nem gányoltak bele. Legjobb, ha te loadeled (jobb helyeken szájbarágósan leírják, hogyan), és akkor nincs ilyen gondod. A progbléma forrása: ratyi wint tettél fel rá. Talán lehet benne valami vírus, ami túlterheli a gépet, cseréld le minél hamarabb!
2011. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Tudtommal rossz op. rendszertől nem lesz hangosabb a gép. Szerezz rá egy új op rendszer, ha azután is rossz akkor szerelő. Lehet az a gond, h hamar felmelegszik a gép, ha nem forrósodik nagyon túl akkor jó lehet egy laptop hűtő, ha pedig nagyon forró lesz akkor szerelő. A wifis hiba pedig nem biztos, hogy a gépben van, lehet, h a router a rossz.

De ha van rá garancia küld el szerelőhöz vagy vidd vissza.

2011. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kösz a választ!!

a wifis dolgot annyival kiegészíteném, hogy nem a wifis router a hibás, mert új, és ha elmegy a laptopon a jel, akkor kikapcsolom a laptopon a wifit majd kb 10 másodperc múlva bekapcsolom akkor már jó is. szóval nem hiszem hogy a router a hibás, hiszen csak ki be kell kapcsolni a laptopon a wifit ha elmegy a jel. viszont nagyon idegesítő ha olyan dolgot csinálok és hirtelen elmegy az egész.

keresek rá egy jól működő Windows 7-et. Valakinek van valami ötlete hol találok? Ne értsetek félre, nem lustaságból, én ahol néztem csak olyat találtam ami már aktiválva van, vagy ki van egészítve valamivel, szóval csak úgymond ilyen buheráltat találtam és nem full tisztát.

2011. aug. 8. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Az MS-től letölthető egy 90 napos próba változat. Azzal kipróbálhatod, mert tuti nem gányoltak bele. Ha nem jó valami akkor kiderül.
2011. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen szerintem is az oprendszer hibája.


egy éve volt kb, hogy ujra kellett rakni a windowst, és véletlenül rossz verziót telepitettem fel, mert akkor legalább 3dvd-n volt win7.

egy hétig tudtam a rendszert használni, mert kidobált mindenféle hibaüzeneteket és melegedett a vinyó mint az állat. fél óra használat után már 60fok körül volt.

abban a hitben voltam hogy meghalt a vinyóm, és cserélni kell.

nagy nehezen lementettem a 300gigabájt adatomat és tettem egy utolsó próbát az ujratelepítéssel. sikeresen. azóta is müködik minden, pedig már nem mai a gép.


a linkem nem 100% hogy müködni fog, de ezt seedelik a legtöbben. egy próbát megér:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!