Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2 megapixeles telefonnal...

2 megapixeles telefonnal készült képről milyen minőségű kis (max.10X15-ös) fotót lehet előhívatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 12:58
 1/3 Pj0tr ***** válasza:

Miért él mindenki a számok bűvöletében? Vagy legalábbis úgy, hogy a többire nem figyel. A fényképek minősége 2-3 megapixel felett már csak a megfelelő optikától függ.

Vagyis hiába csinál a 150k-s iPhone 4 - azért annyira nem is szutyok - nagy felbontású képeket egy 30-40 ezres céleszköz szebbet fog készíteni.

A válasz pedig, hogy próbáld ki. Nem hinném, hogy súlyos ezrekbe kerülne 2-3 tesztkép előhívatása. És akkor ha legközelebb idetéved valaki egy ilyen kérdéssel már tudsz válaszolni is, hogy én kipróbáltam és x y lett az eredménye...

2011. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kérdésemet az indokolta, hogy érdemes-e egy ilyen telefont vennem (a mostani jó pár éves, egyszerűbb), mert a mostani cserére szorul. Van egy komolyabb gépem, de azt a játszótérre hurcolni, csak hogy elkattintsak egy fotót, nem mindig egyszerű... Viszont akkor inkább vennék egy ilyen telót, s már külön nem ruháznék be egy kis kompakt gépre.
2011. aug. 1. 13:53
 3/3 Pj0tr ***** válasza:

Ha csak egy telefon kell és egy cucc amivel előhívható minőségű képek kellenek, akkor vegyél 20k-ért egy telefont és 20k-ért egy hobbi gépet és nem 80-100k-ért egy csillogó 5megapixeles telefont. Mert csak a drágább készülékekbe tesznek tűrhetőbb minőségű optikát (még az sem profi teszem hozzá). Tehát, ha számít valamit, hogy ne dobj ki sok pénzt az ablakon akkor jobb szvsz a kis gép + kis telefon opció. Egyéb esetben egy felsőbb kategóriás telefon megteszi a dolgot. Az hogy az Androidos, Phone 7es vagy esetleg egy iPhone egyéni preferencia.


Persze minden amit írtam, csak saját vélemény. Nem vagyok pro a témában :) De pl egy legyen a zsebembe egy kis gép amit előkapok kategóriában ez már megteszi szerintem: [link]

2011. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!