Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » TP-LINK WR542G típusú routerem...

TP-LINK WR542G típusú routerem van, be is üzemelem, mindent a leírtak szerint, mégsincs internet! Kábelnetem van! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Hallottam valami MAC címről, hogy azt regisztrálni kell a szolgáltatónál, és akkor jó lesz. Azt mégis hogy kell? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 25. 17:51
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

A lényeg, hogy a szolgáltatód a hálózati kártyád fizikai címe alapján (MAC Address) azonosít. Csak azzal a számítógéppel enged csatlakozni, amivel elsőnek sikeresen csatlakoztál. Ezt a MAC címet viszont lehet klónozni, így a routered úgy adja ki magát a szolgáltató felé, mint ha ő lenne az a hálózati kártya.


Itt mindent részletesen megtalálsz:

[link]

2011. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, de sajnos nem megy... Nagy esély van rá, hogy valamit én rontok el, bár szerintem mégsem.. de egyszerűen nem megy.. a modem ledei-ből csak egy villog, tehát router-ről nincs internet.. rendes modemről meg van.. szóval nem igazán tudom sajnos, hogy mi lehet a gond!! Mindenesetre köszönöm a gyors választ!!
2011. júl. 27. 12:51
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Mármint a "WAN" led nem villog?


Nézd meg milyen kábelt használsz. Azt tapasztaltam, hogy a TP-Link allergiás a T568A egyenes kábelre, vagyis aminek mind a két vége ilyen:

[link]


A T568B egyenes kábel viszont nyugodtan használhatod, ennek mind a két vége ilyen

[link]


Teremészestesen a kereszt kábelt (T568A <---> T568B) nyugodtan használhatod. Jobb ötletem nincs. Eddig nekem még a TP-Link mindent megosztott, ami internet. :)

2011. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!! Most már jó a wifi, úgyhogy megoldottam a problémát. Mégegyszer köszönöm!!!
2011. júl. 28. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
hogy sikerült megoldanod a problémát??
2011. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen újraindítottam a routert, így minden gyári beállításra állt! Azonban nem mindegy, hogy hogyan indítjuk újra a routert! Az adaptert ki kell húzni, így áramtalanítva. lesz a router! Utána a hátulján lévő fekete reset gombot kell 30 másodpercig lenyomva tartani! Amikor letelt a fél perc, be kell dugni az adaptert, de közben ugyanúgy nyomva kell tartani a gombot, és ki fog minden lámpa villogni. 10 másodperc még mindig reset gomb nyomva, utána elenged. Az újraindítás kész! Most már csak a helyes kábeleket kell a helyükre csatlakoztatni, és kész. A gépem egyből felismerte a routert, és azóta is jó! Remélem, hogy sikerült segíteni! Köszönöm mégegyszer a segítséget!
2011. aug. 9. 04:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!