Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » I7-es Laptop-on szaggatnak a...

I7-es Laptop-on szaggatnak a filmek (sima divx-től Hd-ig minden), de miért?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 1 hónapos i7-es laptop.(Acer Aspire 5750g)

[link]

Finoman fogalmazva elég kéne legyen a teljesítménye,hogy problémamentesen lejátszhassa a filmeket.De ehelyett akadozik minden,nem sokat,de az idegesítő kategória.A sima divx-től, a HD kategóráig minden.Akadnak,szaggatnak,nem mennek simán,problémamentesen,illetve képátugrás figyelhető meg.

A gyári új rendszer Windows 7 x64 Home Premium volt,de mivel már az új laptop kicsomagolás után jelentkezett ez a probléma,ezért rápakoltam a K-Lite kodek pack-ot.Gondoltam hátha ez megoldja dolgot.Hát nem.A K-Lite-on kívűl még kipróbáltam jópárat amit ezen az oldalon találtam:

[link]

Nem segített egyik sem.Lejátszók közül harcba vetettem Power Dvd-t,BsPlayert,Media Player Classic-ot,Gom playert,Vlc-t,Kmplayert,sima Mplayert,Divx-et stbstbstb.

Végül nagy idegeskedésembe letöröltem az egész rendszert,és rá raktam egy másikat ( Win7 x64 Ultimate ).Most ez van rajta.Tiszta,kodek mentes,de ezzel sem javult.A legújabb driverek vannak fent! Kipróbáltam a VLC Player-t,és a KMPlayer,mert ugye ezekhez nem kell kodek,de ezekkel is akad.Annyit még tudni kell,hogy a gép rá van kötve egy LG 32Le5300-as Led tv-re

[link]

de ha csak a beépített kijelzőn nézem a filmet,akkor is látható a jelenség.A Tv-re lehet csatlakoztatni usb pendrive-ot,ezért kipróbáltam.Letöltöttem egy filmet,a gépen szaggatott,de ha pendriveról indítom (vagyis a számítógép használata nélkül,csak simán Pendrive + Tv) ugyanaz a film tökéletesen megy.

Habár ez az információ nem lényeges,mégis leírom.Kezdjük Ádám,és Évá-tól.

A mostani laptop előtt volt két asztali gépem (Core 2 Duo 2,33Ghz E6550, 4gb 1066Mhz, Geforce 8800 GTS 320Mb OC, 17"-os Crt monitorral használtam ) Minden tökéletesen ment rajta,de mégis eladtam,az okot,nem fírtatnám.

Utána vásároltam egy másikat ( Core 2 Duo 1,8Ghz, Nvidia 9400Gt 512Mb, 2gb DDr2 Win7 32bit),és ugyanekkor a 32"-os Tv-t is...és ekkor kezdődött minden!!!Nem tudtam vele mit kezdeni,felraktam rá több különbőző rendszert win7-ből 32bit-es,és 64 bit-est,még Ubuntut is de bárhogy kínlódtam vele,nem változott.Pedig az a konfig is bőven elég kellett volna legyen.Kész őrület.Azt is eladtam,éppen ebből az okból kifolyólag.

Zárásként csak annyit,hogy tele van a t*köm,de komolyan!Rengeteg időm elment,és nem jutottam semmire,vissza sírom a régi asztali gépemet,meg a 17"-os Crt monitort.

Elfogytam...Kevés vagyok mint börtönben a vészkijárat, mint árvaházban a szülői értekezlet,mint sündisznóban a daer, és mint Jézusban a százas szög stb.

Őszintén elnézést,ezért a kisregényért! De please valaki help!


2011. jún. 11. 16:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Ha nem gond tegyél fel még egyszer egy MPC HC-t( [link]

Majd a Win7 DSFilter Tweaker-t, a W7 beépített Direct Show szűrőit engedi lecserélni az aktuális lejátszó által használtakra.( [link]

Az MPC-n pedig állítsd a Beállítások- Kimenetnél mindhárom videó módot alapértelmezettre. Hátha. :/

Ja kodek pakk soha nem kell a gépedre,ha leszedsz egy Format Factory-t (így lesz egy jó konvertálód),a telepítése végén pedig bepipálod az "Install inside codec" (vagy ilyesmi) négyzetet. Onnantól az FF-ban lévő ffdsow "miatt" mindent fog vinni a Win Media Player. W7 alatt viszont csak a beépítet DS filterek mehetnek alapból..viszont erre jó a fent linkelt Tweaker. Remélem tudtam segíteni.. :)

2011. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Még mindig itt tökölsz és nem nézted meg a dma módot?

A lehetséges okok egyike, ha dvd romról megy a lejátszás akkor még inkább gyanús a merevlemez.

Viszont igy hogy normal dvd lejátszása megy gond nélkül megint szóba jön a kodek.

A lejátszókhoz pedig kell kodek, ami úgy hirdeti magát hogy ehhez nem kell az vagy hozza magával a telepítőcsomagjában vagy a háttérben letölti a netröl.


Ami itt le lett irva tanácsként azokat ellenőrizni 10 perc, ehelyett napok óta "eddig vagy".

Te tudod.

2011. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a Mpc-HC-t + DsFiltert + Format Factory.De az istenért nem akar még msot sem akadásmentesen menni,sem a MPc,sem a sima Mp :/

De azért köszi,legalább ezt is kipróbáltam!

2011. jún. 11. 19:26
 24/36 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy a régi gépen is akadtak a filmek?"!


ugyan ezek a filmek ? vagy azóta töltöttél le ?

2011. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

"A DMA (Direct Memory Access) funkció be- és kikapcsolása


A műveletek végrehajtásához rendszergazdaként kell bejelentkeznie.


A közvetlen memória-hozzáférés (DMA) alapértelmezés szerint általában be van kapcsolva a DMA támogatást biztosító eszközök, például merevlemezek, CD vagy DVD meghajtók esetén. A DMA kézzel is bekapcsolható, ha az eszköz telepítése nem megfelelő vagy egy rendszerhiba lépett fel.


A Eszközkezelő megnyitásához kattintson a Start gombra A Start gomb, kattintson a Vezérlőpult parancsra, kattintson a Rendszer és karbantartás segédeszközre, majd ezután kattintson az Eszközkezelő fülre.‌ Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazda jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy hagyja jóvá a műveletet.


Kattintson a bal oldali táblán az IDE ATA/ATAPI vezérlők elem melletti pluszjelre, annak kibontáshoz.


Kattintson a jobb gombbal minden olyan ikonra, amelynek a címkéjén szerepel a Csatorna kifejezés, majd válassza a Tulajdonságok menüelemet.


Kattintson a Speciális beállítások fülre, majd az Eszköz tulajdonságai területen jelölje be vagy törölje a DMA engedélyezése jelölőnégyzetet.


Kattintson az OK gombra."


NAMÁRMOST!


Nekem az IDE ATA/ATAPI vezérlők fül alatt egyetlen dolog van "Intel(R) Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller"


nincs Csatorna kifejezés,és nincs SPeciális beállítási lehetőség,egyszóval nem találom a Dma mód bekapcsolásához szükséges lehetőséget.

2011. jún. 11. 19:39
 26/36 A kérdező kommentje:
A régi gépen is ugyanez volt,minden filmlejátszással probléma volt.Divx-től Hd-ig (480p,720p,1080p).
2011. jún. 11. 19:40
 27/36 anonim ***** válasza:
2011. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Csak ez van az IDE ATA/ATAPI vezérlők fül alatt "Intel(R) Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller" !

Nincs semmi más.

2011. jún. 11. 19:45
 29/36 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Elképzelhető hogy w7 miatt nem ott van, mert ez még Xp-s leirás ha jól sejtem, de a képek alapján meg fogod találni.


És ez még mindig csak az egyik lehetőség a felsoroltakból.

2011. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Nade közben megtaláltam. Rendszereszközök > Dma Vezérlőt.

Nincs letiltva,akkor ezek szerint működnie kell.

2011. jún. 11. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!