Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » I7-es Laptop-on szaggatnak a...

I7-es Laptop-on szaggatnak a filmek (sima divx-től Hd-ig minden), de miért?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 1 hónapos i7-es laptop.(Acer Aspire 5750g)

[link]

Finoman fogalmazva elég kéne legyen a teljesítménye,hogy problémamentesen lejátszhassa a filmeket.De ehelyett akadozik minden,nem sokat,de az idegesítő kategória.A sima divx-től, a HD kategóráig minden.Akadnak,szaggatnak,nem mennek simán,problémamentesen,illetve képátugrás figyelhető meg.

A gyári új rendszer Windows 7 x64 Home Premium volt,de mivel már az új laptop kicsomagolás után jelentkezett ez a probléma,ezért rápakoltam a K-Lite kodek pack-ot.Gondoltam hátha ez megoldja dolgot.Hát nem.A K-Lite-on kívűl még kipróbáltam jópárat amit ezen az oldalon találtam:

[link]

Nem segített egyik sem.Lejátszók közül harcba vetettem Power Dvd-t,BsPlayert,Media Player Classic-ot,Gom playert,Vlc-t,Kmplayert,sima Mplayert,Divx-et stbstbstb.

Végül nagy idegeskedésembe letöröltem az egész rendszert,és rá raktam egy másikat ( Win7 x64 Ultimate ).Most ez van rajta.Tiszta,kodek mentes,de ezzel sem javult.A legújabb driverek vannak fent! Kipróbáltam a VLC Player-t,és a KMPlayer,mert ugye ezekhez nem kell kodek,de ezekkel is akad.Annyit még tudni kell,hogy a gép rá van kötve egy LG 32Le5300-as Led tv-re

[link]

de ha csak a beépített kijelzőn nézem a filmet,akkor is látható a jelenség.A Tv-re lehet csatlakoztatni usb pendrive-ot,ezért kipróbáltam.Letöltöttem egy filmet,a gépen szaggatott,de ha pendriveról indítom (vagyis a számítógép használata nélkül,csak simán Pendrive + Tv) ugyanaz a film tökéletesen megy.

Habár ez az információ nem lényeges,mégis leírom.Kezdjük Ádám,és Évá-tól.

A mostani laptop előtt volt két asztali gépem (Core 2 Duo 2,33Ghz E6550, 4gb 1066Mhz, Geforce 8800 GTS 320Mb OC, 17"-os Crt monitorral használtam ) Minden tökéletesen ment rajta,de mégis eladtam,az okot,nem fírtatnám.

Utána vásároltam egy másikat ( Core 2 Duo 1,8Ghz, Nvidia 9400Gt 512Mb, 2gb DDr2 Win7 32bit),és ugyanekkor a 32"-os Tv-t is...és ekkor kezdődött minden!!!Nem tudtam vele mit kezdeni,felraktam rá több különbőző rendszert win7-ből 32bit-es,és 64 bit-est,még Ubuntut is de bárhogy kínlódtam vele,nem változott.Pedig az a konfig is bőven elég kellett volna legyen.Kész őrület.Azt is eladtam,éppen ebből az okból kifolyólag.

Zárásként csak annyit,hogy tele van a t*köm,de komolyan!Rengeteg időm elment,és nem jutottam semmire,vissza sírom a régi asztali gépemet,meg a 17"-os Crt monitort.

Elfogytam...Kevés vagyok mint börtönben a vészkijárat, mint árvaházban a szülői értekezlet,mint sündisznóban a daer, és mint Jézusban a százas szög stb.

Őszintén elnézést,ezért a kisregényért! De please valaki help!


2011. jún. 11. 16:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Na most akkor van fent kodek?

[link]

2011. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Hálózati tápkábelt bedugva, enegrgiaellátást kikapcsolva vagy teljesitménycentrikusra téve nem javul meg?


Ez nem akadhat, divx filmeknél biztosan nem. Vagy mégiscsak driver hibádzik (chipset) vagy mégis kodek probléma vagy energiaellátási séma ami visszaveszi a teljesitményt.


Mennyit visz a cpu-ból egy ilyen divx lejátszás?

Merevlemez dma mód engedélyezve?

2011. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Most nincs,de mint írtam,az előző gyári rendszerre (Win7 x64 Home Premium)felraktam,nem is egyet (K-Lite,Ace-mega codec,és társai).Nem segített egyik sem.
2011. jún. 11. 16:46
 4/36 anonim ***** válasza:

Chipset deiver ?

fent van?


Probáld meg azt felrakni amit linkeltem

2011. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
A processzor bivaly erős,nem erőlteti meg magát.Annyit még hozzáteszek,hogy két videókari van benne,egy integrált Intel Hd 3000 típusú,és egy Geforce 540m.lehet váltogatni.Bármelyiket használom, a probléma megmarad.
2011. jún. 11. 16:51
 6/36 A kérdező kommentje:
Hálózati táp kábel használata esetén,vagy nélküle,vagy simán aksiról,illetve aksi nélkül,de hálózati kábellel sem változik a helyzet.
2011. jún. 11. 16:53
 7/36 A kérdező kommentje:
Legújabb driverek vannak fent.Az volt az első dolgom,mikor felraktam a rendszert.
2011. jún. 11. 16:54
 8/36 A kérdező kommentje:
Az előző rendszerre felraktam már az Ace Mega codec-et,de nem javult meg.Amúgy sokan óva intenek tőle,veszélyes dolog,mert nem lehet normálisan letörölni,ha nem válik be,csak rendszerrel együtt.Most tiszta codec mentes a rendszer,és nem is szeretnék rakni rá,főleg,hogy codecek nélkül is mennie kéne.De azért köszi.
2011. jún. 11. 17:03
 9/36 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom az Ace packot, k-lite tünik jó választásnak, talán ez a legproblémamentesebb. Kodek pack kell, bár lejátszó függő is lehet, de HD kodekkek közül is van többféle megoldás, jellemzöen az alapbeállítás melletti telepités jó.


Viszont hogy a szimpla divx akad az mindenképp problémára utal, kodek, driver, dma mód, energiaséma.

Amig ezeket nem ellenörzöd felesleges további tanács.

2011. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Codec,mint írtam,nincs.De több helyen olvastam,hogy nem feltétlenül kell,hiszen Vlc,és Kmplayer megbirkózik a lejátszással codec nélkül is.Driverek legújabbak.Dma mód az pontosan micsoda?Az energia sémán mit kellene változtatnom,az alapbeállításon kívül?
2011. jún. 11. 17:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!