Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 3D-nél mennyire fontos a...

3D-nél mennyire fontos a monitor válaszideje?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék venni majd ilyen Nvidia 3D Vision szemüveget és hozzá keresek egy jó monitort. Azt tudom, hogy 120hrze frissítés kell, hozzá, viszont a válaszidővel gondban vagyok. A 3ms-es olcsóbbak jóval, már 55ezerért lehet venni újonnan full HD-s LGt, viszont 2ms-es monitorok 70ezertől kezdődnek. Így kérdem én, megéri az a plusz 15ezer azért a -1 ms-ért? A szellemkép lesz nagyobb ha 3ms-es a monitor? Vagy miben számít gyengébbnek? Mennyivel zavaróbb? Köszi a válaszokat előre is. Üdv
2011. jún. 5. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
az emberi szem igazán 12 msnél kezdi észrevenni igazán a válaszidőt mivel már ott szembetünöen mosódik az 5ms vagy 3 és 2 ms nem hiszem hogy hatalmas különbséget rejtene magába látható tényleg valóban látható különbség én azta 15 ezret valami másra költeném
2011. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugyan annyira, mint nem 3D-nél. 3ms-mal, az életben nem lesz szellemképes a monitor. A különbség annyi, hogy a 3ms-os 20-szor képes változni másodpercenként, a 2ms-os pedig 30-szor. Emberi szemmel mindettő észrevehetetlen, ráadásul bőven elég a 3-mas, mert 120Hz frekvencián másodpercenként úgyis 60-szor kap képadatot, és ennek köszönhető a 3D hatás. A 2ms-os képpel tisztább lesz a kép, de szinte észrevehetetlen. Ha megállítanád a 3Dképet, akkor le tudnád mérni, hogy 2ms válaszidővel rövidebb a távolság két, a valóságban ugyanazt a pontot jelölő képpont között, mint a 3ms-osnál.
2011. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már értem. Hasznos infók voltak :)
2011. jún. 5. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!