Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kezd elegem lenni, mi a rákot...

Kezd elegem lenni, mi a rákot akarnak?

Figyelt kérdés

Már rohadtúl elegem van ebből, folyton ismeretlenek írnak rám, úgy tesznek mintha ismernének és folyton valami filmletöltős honlapot linkelgetnek. Itt a mai levél tartalma, amit Zsombor Szilárd írt: Csocs.

Kerdezted honnan van annyi zsebpenzem, nos elarulom a titkot. Amig te a paroddal mozibajarsz, addig en letoltom a filmeket, igy csomot sporolok:

[link]

Ki ne hagyd, nezd meg minel elobb!

(nekem is van zsebpénzem, barátnőm nincs, moziba évente max egyszer járok)

Most meg akarnak fertőzni valami vírussal vagy kémprogrammal vagy egy valami béna reklám?


2011. máj. 27. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Átlag napi négy ilyen érkezik a Freemail-es postafiókomba, ráadásul úgy, hogy egészen más email címre küldték. Ezek SPAMOK, állítsd be a postafiókodban a Mappák, Szűrőt. (A küldő neve fölé viszed az egeret, akkor látom az email-címét, ezt másold be kétszer a szűrőbe. Aztán a Tárgyat is (pl. Helo). Alul: Törölje a levelet. Ennyi az egész. Ja és a spamban soha ne nyisd meg a linket.
2011. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy spam, amiben reklámoznak.

Érdemes lenne az email címed csak ilyen "ideiglenes email-en" megadni regisztrációkkor, és akkor nem jönne a spam.

2011. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2011. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első: azért azt látod hogy nem neked küldték, mert csak az első címzett van CC-be rakva, minden további címzett BCC, azaz nem látják a címzettlistát a címzettek, nehogy kimásolják maguknak a több száz vagy ezer címzett adatát.


Azért ez a formája a spamelésnek a divatos, mert így nem egyértelműen fogható a reklámozás, hanem olyan mintha csak egy ismerős küldene levelet, amiben megemlít egy weboldalt. Ennek ellenére egyértelműen spam és reklám célzatú a levél. Nem veszélyes, nem is tartalmaz semmit, de még mindig aktív az e-mailcímekkel való kereskedelem, így az oldalak egymás között cserélgetik az adatbázist. Lehet hogy te X évvel ezelőtt regisztráltál valamilyen letöltőoldalra, és annak a tulaja már szétosztotta kölcsönösen másoknak is a regisztráltak címeit, közte a tiédet. Így sok emberhez eljut, és egyre többen tudnak spamelni.

Van aki sorozatosan csinálja, őt érdemes tiltólistára rakni, de az is jellemző hogy mindig létrehoznak egy hamis profilt egy szolgáltatónál, abból kiküldik a reklámot, majd megszüntetik a profilt. Utána újból regisztrálnak egy új címmel, azzal is kiküldik a reklámot, majd eltűnnek. Így mindig más címről kapod a spamet, de nem tudsz sok mindent tenni ellene.

2011. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
elég szánalmas dolog ez, direkt zaklatják az embert -.-
2011. máj. 27. 23:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is napi szinten jön ilyen, GMail-en Spam mappába.Én az ilyeneket már meg se nézem, hanem rögtön törlöm.Engem is nagyon idegesít, de hát sajnos ilyen mocskos a világ:/
2011. máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes, hogy ezek a spamok többnyire ilyen email-címről jönnek: xxxx1976@freemail.hu! Mindig Freemail. Vagy "csaó! Figyuz, ingyenes letöltés" vagy "ingyen benzin" stb.
2011. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

SPAM a Google nevében: (HAMIS!)

"GOOGLE 2011 ANNIVERSARY PROMOTION

We wish to congratulate you once again on this note,

for being part of our winners selected this year.

all you are adviced to do is to go through the attached file for more details"

Érkezett Angliából!

2011. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Freemail is csinálhatna ezekkel valamit.Épp ebben a másodpercben megint kaptam ilyet:

"Udvozletem!

A legujabb premier filmek tokeletes minosegben? En sem hittem el, amig nem lattam a sajat szememmel:

[link]

Atyauristen, ezt meg kell nezd!"

A linket kicsillagoztam, hogy senki ne tekintse meg.

2011. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ez meg a Gmail! Még jó, hogy be van állítva az email-szűrő a levelezőben. A küldő és a címzett is számomra teljesen ismeretlen! Hogy a rákba landolt ez nálam? Hacsak nem az IWIW a tettes.

A hongkongi utcai prosti nénikédet csapd be!

"Üdvözlöm! Kxx vagyok, egy állampolgár, aki megdöbbenve és kicsit kétségbe esve éli át a napjainkban lejátszódó változásokat: a munkanélküliség növekedését, a családi pótlék beszűkítését, a magánnyugdíjak államosítását, az egészségbiztosítás és a nyugdíjrendszer összeomlását. Rá kell jönnünk arra, hogy sem rólunk, sem családtagjainkról nem gondoskodik az állam, még nehéz helyzetben sem...Tulajdonképpen csak azért kerestem Önt, mert egy olyan eszköz, egy olyan együttműködési lehetőség került a kezembe, ami a fentiekre megnyugtató, megbízható, komoly megoldást tud nyújtani. Alaposan utánanéztem, körbejártam, így bátran tudom ajánlani Önnek is. Mivel korábban nem voltunk levelező viszonyban, az emailcíme is csak valami véletlen folytán került hozzám, ezért mielőtt továbblépnénk, azt szeretném megkérdezni, hogy küldhetek-e - természetesen ingyenesen és minden kötelezettségtől mentesen - a fentiekről további információt, nyitott és érdeklődő-e Ön az újdonságok, az internetes együttműködések iránt, illetve hogy örülne-e annak, ha ezekkel pénzt tudna keresni? Várom a válaszát."

2011. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!