Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win98-as gépem adatai megmenth...

Win98-as gépem adatai megmenthetőek?

Figyelt kérdés
megdöglött a gép de szerintünk a winyóval nincs baj mert akkor bekapcsoláskor nem sípolna... amúgy miket produkál a gép ha a winyó megsérül? és számtech boltban lelehet szedetni az adatokat róla?
2009. márc. 16. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Szaküzletekben az adatok kimenthetők.
2009. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

oké de nem ciki olyat kérni hogy olyat szedjen le a gépről hogy

Mici lába sz.ros

A füle pedig f.sos

Belenéztem a lyukába

Eldobtam a p.csába


ez nem ciki? meg egy kupac ilyen dolog amit még én és tesóim csináltak

2009. márc. 16. 09:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel új gépet elég nagy vinyó lesz benne (80GB+), a régiben meg valószinűleg elég kicsi volt (20GB alatt?). Ha azt mondod, hogy MINENT mentsenek le róla, mert bárhol lehetett neked fontos adat, akkor felmásolják a Windows, Program Files, stb mappákat is az új winchesterre, mert úgyis elfér rajta. Aztán te kiválogatod, mi az ami tényleg kell. Amúgy meg SEMMI KÖZÜK hozzá, hogy mi van a gépen, te arra kérted meg őket, hogy másolják át, nem arra, hogy nézzék meg. Illetlenség beleolvasni/nézni a felhasználó dolgaiba. Ilyesmi területen dolgozok, és a felhasználó/vevő dolgait, dokumentumait nem tekintem közkincsnek, nem dolgom azzal foglalkozni hogy MI az, csak az a dolgom, hogy meglegyen.

Ha nem bízol bennük, de pl ki tudod szerelni a régiből a winchestert, akkor veszel hozzá egy USB-IDE átalakítót, eseteg kérsz egy mobil racket az új gépbe, és fel tudod magadnak tenni az adatokat.


A sípolás amúgy memória, processzor vagy videokártya hiba szokott lenni. BIOS típusa és a sípjelek hossza alapján kideríthető mi a gond.

2009. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Át kell dugni a régi vinyót az új gépbe. Ennyi a "titka". Ha neked nem megy, akkor szólj egy havernak, aki legalább ennyit meg tud csinálni.

Ha nem a vinyó szállt el, akkor a vinyó ugyanúgy használható tovább.

2009. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális szaküzletben nem foglalkoznak azzal, hogy milyen adatok vannak a vinyódon, egy az egyben átmásolják a kért adathordozóra. (általában nincsenek is a gép mellett, csak elindítják, és otthagyják, közben az üzlettel és a vásárlókkal foglalkoznak.
2009. márc. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
mondjuk mit érdekli őket amúgy is 3 gyerek adata? pár kis rajz és ilyen játék... amúgy a sípolás hossza úgy 2mp és ismétlődik kb 5mp után
2009. márc. 16. 11:28
 7/13 A kérdező kommentje:
egyébként hogy lenne kompatibilis egy 2000 vásárolt gépnek a winchestere egy új XP-vel? szerintem sehogy!
2009. márc. 16. 11:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Első teendő: ne ess pánikba!


A számítógépnek valószínűleg nem a winchestere halt meg, így egy másik gépbe simán berakhatod a winyót.


"mit produkál, ha meghal a winyó?"


Két lehetőség van. Ha az elektronika halt meg, akkor ha bemész a BIOS-ba, egyszerűen nem látja a HDD-t. Ha csak ez az egy winchester van, akkor mivel nincs miről indulnia, kiírja, hogy boot disc error, vagy ilyesmi. Gyakorlatilag olyan, mintha fizikailag ki lenne szerelve.


Ha az elektronika még működik, de belül valami megdöglött (ez a nagyobb baj), akkor a gép próbál kommunikálni a winchesterrel, de nem tud. Ekkor kiírja, hogy hard disc error, press f1 to skip, vagy ilyesmi.


A bekapcsoláskori sípolás egy másik kérdés, mert a sípolások milyenségétől függ, hogy mit jelent. Az alaplap típusától függően a sípok száma és hossza jelent különböző hisztiket, némelyikhez külön kód is tartozik, amit a sípolás közben kiír a képernyőre. A kódolás az alaplaptól függ, szóval ha tudsz angolul, akkor az alaplap típusát és a "beep code" szavakat írd google-ba, aztán reméljük meglesz. Itt van két példa:


[link]

[link]


Én a helyedben nem adnám be boltba, mert bár bunkóság megnézni az adatokat rajta, mégis megteszik. Inkább kérd meg egy ismerősödet, hogy berakhasd a gépébe akár USB-s átalakítóval, akár szimplán beszerelve. Mindenképp írd ki DVD-re, mert ahogy érzékelem, a winyó elég régi, következőleg tényleg meghal.


Így távolról nézve az lenne a tippem, hogy ez egy régi gép, és meghalt az alaplapja.

2009. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
új feljlemények: alaposan átnéztem és nem jelenik meg semmiféle kép! csak üres fekete monitor! a szípolás hossza kb 4,5mp-5mp-ig a 2 sípolás közti idő 3mp és folytos sípol síp csend síp csend síp csend síp csend... és szerintem folytatná a végtalanségig ha nem kapcsolnám ki...
2009. márc. 17. 11:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor valami súlyos alapvető baja lehet, el se jut a winchester teszteléséig. Az alaplapon keletkezett rövidzárlattól kezdve a monitorkártya meghibásodásáig bármi lehetséges. Az, hogy a monitor sem indul be, kimondottan gyanús.
2009. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!