Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számitógépem memóriáját...

A számitógépem memóriáját szeretném bőviteni, a számitógépes boltban mit kell elmondanom a gépemről, hogy a megfelelő memóriát vegyem meg?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elég ha ide beírod az alaplap pontos típusát. Az alapján meg tudjuk mondani, hogy ddr1,2, vagy 3 kell e neked.
2011. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, és az se árt, ha tisztában vagy azzal, hogy jelenleg milyen memória van benne, ami mellé szeretnéd tenni az újat. Ezt, meg az alaplap típusát legegyszerűbben a cpu-z progival tudod megnézni. Innen letöltheted: [link]
2011. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ALaplap neve: ASRock P4VM800


Remélem ezt kérdezted. Bocsi ha rosszat irtam, de teljesen amatőr vagyok ilyen dolgokban. :)

2011. jan. 20. 10:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy milyen slot van az alaplapon, ha nem egy őslelet a géped akkor DDR (a hosszú vályat 2 részre van osztva), ha 3 részre akkor SD kell bele, ilyet csak az ócskásnál találhatsz. Előbb nézd meg van-e szabad vályat (slot), hogy elfér-e új, vagy egy régi kisebbet kell kicserélni nagyobbra. Legegyszerűbb ha kiveszed mindet amit benne találsz és elviszed a boltba. (csak 2 bepattanós pöcökkel van rögzítve, nem kell egy ezermesternek lenned a ki- és berakáshoz). Egy 512es RAM 4500ft kb. (esetleg megnézheted most mennyi van benne (kiveszed és megnézed mi van ráírva, vagy sajátgép jobbgomb tulajdonságok)
2011. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ebbe DDR 400MHz kell, de nézd meg most mi van benne, mert csak 2 slotos.
2011. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
DDR 512 MB ezt irja ez a progi.
2011. jan. 20. 10:27
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]

Azt mondták elvileg ez jó bele. Szerintetek ezt megvehetem???

2011. jan. 20. 10:28
 8/13 anonim ***** válasza:
ez jó bele, de ha az 512 most 2*256ből tevődik össze, akkor egyet ki kell szedned, és csak 768ad lesz
2011. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nincs itt Zalaegerszeg környéki aki ezt megcsinálná nekem egy xp ujratelepitéssel együtt????
2011. jan. 20. 10:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezért ne adjál ki ki pénzt, gyerekjáték berakni, az xp ujrarakáshoz nem tudom hogy vannak-e emberek (inkább ismerősöket kéne megkérned, persze kis ellenszolgáltatásért), de járt már a kezemközött 1-2 iszonyúan lelasult gép, gondolom nálad is ez a gond. (tele lehet vírussal) ez a gond?
2011. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!