Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vki Megtudná mondani hogy ez...

Vki Megtudná mondani hogy ez miért van? -->folyt.

Figyelt kérdés

Összeraktam egy új gépet.


AMD Athlon II x4 630 Processzor 2.8 GHz

2x2Gb Kingstone DDR3 RAM 1600 MHz

ASRock M3A770DE Alaplap

nVIDIA GeForce 9800 GT DDR3 512Mb /256bit/ PCI-e

WesternDigital 500Gb sata2 Winchester

420W-os táp


A problémám az hogy állandóan lefagy a gépem. A monitoron ÁTLÓBA kék csíkok jelennek meg. Összevissza csinálja. Vmikor bekapcsolom a gépet és már a windows betöltésénél megjelenik ez a próbléma, de mondjuk ez ritka. De vmikor meg csak 4 óra múlva fagy le. Már mindenféle windowst felraktam de mindegyiknél ugyan ez a próbléma. Először a videókártyára gyanakodtam hogy vmi nem stimmel, mert amikor full grafikára rakom a játékokat akkor vagy nem tölti be a játékot azaz lefagy(hiába csinálok bármit is pl.:ctrl+alt+del vagy bármi, nem reagál semmit) de vmelyik csak 5 perc után fagy le. Ha lejjebb veszem a grafikát akkor több ideig tudok játszani de akkor is lefagy. Egyszerűen nem értem hogy mi lehet a baj. Kevés neki a táp? Vagy a videókari selejtes? Mert elfut ezen a gépen minden játék full grafikán és elég szépen fut de akkor is lefagy. A proci hűtésem is optimális. Teljes terhelésnek tettük ki és akkor is csak 40 fokos volt(vettem rá egy hatalmas nagy ventillátort szóval nem hiszem hogy a procinak lenne baja). Ha vki tudja miért vagy van vmi sejtése az írjon legyen szíves. Nagyon szépen köszönöm!


2011. jan. 13. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Valóban ez mindenképp hw hiba. Videókártya hőmérséklete? Rendben van? Ha igen, akkor próbálj ki egy kölcsön videókártyát. Én erre gyanakszok.


De azért egy RAM tesztet is lefuttathatnál pl egy cd-re kiírt hirens boot cd-ről.

2011. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hogy tudom megnézni a videókártya hőmérsékletét? Mert amúgy ha fut vmilyen játék elég forró a hűtőborda. Amúgy aktív hűtése van, de így is tűz forró. ÉS a ram tesztet is leírnád hogy hogy kell. ( bocs de nem vagyok vmi nagy számtek mágus :-( )
2011. jan. 13. 13:32
 3/17 anonim ***** válasza:

Videókártya adataid, és hőmérsékletét ezzel a kis ingyenes programmal tudod megnézni: [link]


Memória teszthez, és egyéb komolyabb teendőkhöz egy ilyen boot cd meg elengedhetetlen: *****

Ezt letöltöd, majd kiírod cd képfájlként, és bebootolsz erről. Ezen a boot cd-n van eszköz a videókártya memória tesztelésére is, testing tools alatt a Video Memory Stress Test CE 1.21.


A ramot meg szintén test tools alatt, a Memtest86+ 4.15b programmal tudod tesztelni. Ezt érdemes futni hagyni 1 óráig, és ha bármilyen hibát talál 1 óra alatt, akkor tuti, h a ram a hibás.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Megnézem.
2011. jan. 13. 14:04
 5/17 anonim ***** válasza:
Az szép!! Neked 9800 GT-vel minden fullon? Nekem 9800 GTX+ Dark Knight+Overclock, és a crysis a legmagasabbon az antiailising miatt szaggat... (Szerintem a kártyág melegedhet, mert az én DK-s verziómon tetemes hűtőborda van, és a CoD 4 multiban túlmelegszik, ha szoftveresen nem húzom 100%-ra a ventit.)
2011. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2011. jan. 13. 14:18
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát a crysis nekem is szaggat fullon:D De ha leveszem a felbontást akkor fullon faszán fut.
2011. jan. 13. 14:20
 8/17 anonim ***** válasza:
vga
2011. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
gyári 9800GT-t 738-on pörgetni??? NOOOORMÁÁLIS? Nekem a GW Golden Sample kártyám, amin 3x akkora hűtés van, azt nem adom 700 fölé... nyilván, emiatt akar kikrepálni, vegyél vissza belőle kicsit
2011. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez a gyári beállítás én ehhez nem nyúltam. Azt se tudom hogy hol kell beállítani meg azt se tudom hogy te miről beszélsz :D Mi az a 738 ?:DD
2011. jan. 13. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!