Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak a monitorommal?...

Mit csináljak a monitorommal? Hogyan állítsam be?

Figyelt kérdés

A problémám a következő (és előre is bocs, lány vagyok, nem értek hozzá): múlt héten lett újratelepítve a számítógépem, mert valami vírusos nyűgje volt, és miután hazahoztuk a szervizből, és itthon összedugtuk a cuccokat, az első bekapcsolás után tapasztaltuk, hogy a monitor jobb szélén egy sütét függőleges csík volt, amit még a nulla informatika tudásommal is sikerült megoldanom, tehát eltüntetnem a monitor alján lévő gombokkal ezt a "holt teret", hogy az egész monitort betöltse a kép. (Nem hiszem, hogy érthetően fogalmaztam, de remélem valaki veszi a fáradtságot, és megpróbálja kitalálni, mi a problémám. :) )

Na most: az a bajom, hogy ha az egérrel jobb oldalon "kimegyek a képből", akkor a kis nyilacskám eltűnik valahol az éterben, és egy fél óráig kell balra húzni az egeret, hogy visszakerüljön a nyíl a monitorra. (Alul, fölül, bal oldalon nincs ilyen probléma.) A munkahelyi gépemen is csekkoltam, de ott még látszik valamennyi az egérből, ha teljesen kiviszem a jobb oldalon a monitor szélére. Mit kell tennem, hogy ne tűnjön el az egerem a semmibe? Mit állítsak át? Más is találkozott ilyen problémával? Nagyon idegesít, hogy ha be akarok csukni egy ablakot, és csak egy fél miliméterrel is mellétalálok a piros x-nek az egész asztalon végig kell pásztáznom az egérrel, hogy újra lássam a nyilat. Bocs a konyhanyelvért, de hülye vagyok hozzá. Vállalom. :)


2011. jan. 12. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

aranyos. :)


kapcsold ki a többmegjelenítőt, az nvidia driverben.

- asztalon jobb katt > nvidia control panel

- megjelenítő(Display)

- többmegjelenítő(set up multipe display) beállítása, és csak a monitorod legyen ott.


gondolom ra van kotve a gep tvre nem?

2011. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiterjesztett asztal be van kapcsolva.

Asztal->jobb gomb->tulajdonságok->beállítások

Itt azt fogod látni, hogy egymás mellett van két "monitorkép", az egyiken egy 1-es, a másikon egy 2-es.

Na, ezt a második képernyőt kéne kikapcsolni valahogy, de ennek a módja nagyban függ attól, hogy milyen videokártya van a gépben.

2011. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek!

Nem tudom, hogy csináltam, de mindkettőtök verzióját végigkattintgattam, és most nagyon tuti, olyan, mint volt!!! Ezer hála és köszönet! :) Megvan az egerem, yuppi! :)

Ha nem segítetek, még hisztiztem volna magamban egy darabig. :) Boldoggá tettetek, kösziiii! :)


Ui.: Nincs rákötve a gép a tv-re. Kellene? :)

2011. jan. 12. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!