Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen tipusu videót játszik...

Milyen tipusu videót játszik le a DVD lejátszó? (Ami a tv-hez van kapcsolva)

Figyelt kérdés
Töbféle tipusú videót ráraktam a cd-re de egyiket se játszotta le a dvd lejátszó,de a számitógépen igen.mi lehet a baj?
2009. jan. 31. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A DVD külön formátum, egyébként mpeg-4-es, de bővített, csak úgy felírni nem lehet. A Nero-val megteheted, hogy kiválasztol egy akármilyen formátumú filmet és a menüből a DVD-írás opciót választod ki. Akkor ő automatikusan konvertálja és felírja rá. Ezután megnézheted DVD lejátszón is.
2009. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lejátszó típusától függ, általában a DVD filmeken kívül még a DivX és Xvid codeces avi fájlokat szokták játszani... de konkrét típus megadása nélkül ezt tényleg nem lehet megmondani.
2009. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hoppá! Első vagyok. Azzal kezdd az egészet, hogy nem cd-t, hanem írható DVD lemezt használsz. Utána jön amit először leírtam.
2009. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne CD-re írd, hanem DVD-re!

Az első hozzászóló jót írt. Valóban DVD-formátumba kell "átkódoltatnod" egy programmal. Azonban vannak olyan asztali DVD-lejátszók is, amelyek felismerik ( és lejátsszák) pl. az .avi, .divx-formátumot is (itt lehet, hogy xvid, vagy divx-kódoltnak kell lennie).

2009. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De viszont nincs Nero programom
2009. jan. 31. 12:48
 6/9 A kérdező kommentje:
jah igen dvd lemezem van! csak cd-t írtam :S :)
2009. jan. 31. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
2009. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lilluli0361 válasza:
A gyártó honlapján kapsz pontos infót, de a típus beírása a Gógliban is jó eredményt ad.
2014. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lilluli0361 válasza:
Semmi kódolás! Ha a lejátszó pl. AVI, DIVX és MP4 videókat is lejátszik, akkor az ilyen bővítményű fájlokat pl. a Nero-val adatfájlként lehet felírni. A lejátszóba helyezett DVD-n a fájlok menüben jelennek meg és a le és fel billentyűkkel(vagy egérrel) lehet navigálni és Enterrel elindítani.
2014. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!