Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? MMORPG vagy...

Blander kérdése:

Hogyan tovább? MMORPG vagy MMOPlatform? Avagy hogyan tovább miután már minden adott ahhoz hogy elkészítsük a saját álmunkat?

Figyelt kérdés

Nos már 3-4 éve programozom és grafikázok és eljutottam arra a szintre hogy elkészüljön a mű de egy baj van.

Nem tudom hogyan tovább?

Szóval kész a kliens-szerver kész a programozás de semmi ötletem hogyan tovább.. Egy olyan játékot akarok írni ami igazi MMO és nem valami koppintott utánzat.. Így az a kérdésem hogy mitől sikeres igazán egy játék vagy mi kell hozzá? Vagy egyáltalán most mihez kezdjek hogy megvan a kódolás?


2011. jan. 8. 19:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Jah,a kasztok és mágia is jó ötlet.De az ilyen Elf,Goblin..stb szerintem nem illene bele.Mindenképp saját magad találj ki különböző kasztokat amik megjelenésben,harcmodorban illenek bele..És ha már több kaszt lesz benne,akár lehetne belőle egy modern gladiátor játékot kreálni.Nagyon-nagyon régen láttam is egy ilyen filmet de a címe egyáltalán nem jut eszembe.A filmben aszem egy bolygón vagy űrbázison folytak a küzdelmek és halálig tartott.TV-ben is közvetítettik a galaxis legvéresebb sportja.A résztvevői szupersztároknak számítottak mint ma USA-ban az amcsi foci és baseball játékosaimcsapatai és arról szolt hogy pár ember szeretett volna ki jutni a városból vagy bolygóról vagy nem tom.És ezért csapatot alkottak és részt vettek a küzdelemben,deh pehühre a leg keményebb,könyörtelen csapat ellen kellett szembe szállniuk....


A különböző kasztok lehetnének különböző űrbéli falyok.

Képzelj el egy hatalmas űr várost Gears of War,Mass Effect szerű karakterekkel,egy arénát ami körül meteorok keringenek és ahonnan ki nézve látjuk a földet vagy valami hasonló bolygót és űrsiklókat.A harc továbbra is pengékkel történne,de mondjuk be lehetne iktatni gránátot és aknákat is az arénába.Nah meg persze mágia ami inkább valami fejlett teknológia eredetű.Lehetnének benne olyan képességek mint a mmm nem jut eszembe a neve.PS2-n játszottam vele.A kakarterünknek lehetnének olyan képességei hogy az ellent hátrébb tudja lökni,fel tudja emelni,le tudja csapni a földre kinetikus (gondolati) energiával.Lehetne ilyen az arénában is és mondjuk olyan hogy át lököd a falon és máris új helységben folytatódik a harc.


Nah de ez már nagyon eltér az eredeti elképzeléstől,csak a több kaszt használatát olvasva ugrott be ez a lehetőség is.


AZ alap ötletből sok minden ki lehet hozni.


Ha tényleg abszolút egyedül csinálod és a jövőben szeretnéd valakivel meg beszélni a játék elemeit,történet beli dolgokat hogy legyen,hogy lenne jó-jobb én szivesen segítek..Nem mondom hogy tényleg használható és kivitelezhető ötleteim vannak,lesznek de azért mégis valakivel megbeszélni jobb mint egy magadban elmélkedni.


Szóval:

ddabrahim@googlemail.com

Ide írhatsz.

MSN,Skyp-ot nem szeretem meg nem is lenne jó mert a beszéd le terheli az agyat és kevesebb energia marad az igazán kreatív gondolatokra.


Jah igen és ne aggódj,nem kérek semmi részesedést vagy ilyesmi ez csak egy jó gyakorlás lenne nekem is,hogy mire

eljutok oda hogy a saját co-op játékom fejlesszem akkor olyat tudjak alkotni amivel téged és a játékaid ki vágom a terepről xD


Amúgy saját engine-t használnál hozzá vagy valami opensource-t,esetleg valami elterjettebb engine-t mint a UNity,Shiva,3DGameStudio,UDK?


Ha multiplatformra akarsz fejleszteni,ajánlom a Shiva3D-t.

Möndösze 170 euróba kerül és ezért a pénzért kapsz egy komplett engine-t amire LUA nyelven tudsz scriptelni és fejleszthetsz Windows-ra,MacOS-re Linux-ra és Web böngészőre is.És a web böngésző pluginja is elérhető WInre,MacOS-re és Linux-ra is.És kifejezetten MMO játékokhoz is kínál egy Server csomagot ami kompatibilis WIndows-al,Linux-al és csak 170 euró ez is.Persze nagyon profiknak is kínál Advaced csomagokat amik több mint 1000 euróba kerülnek.

2011. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!