Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van néhány mappám, amiben nem...

Van néhány mappám, amiben nem tudom megnyitni a fájlokat. Létezik valami módszer, amivel ezek az adatok "visszaszerezhetők"? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Eredetileg az egész mappára azt írta ki, hogy hozzáférés megtagadva, de azt már megoldottam, most meg tudom nyitni a mappákat (egyébként tök különböző helyen vannak, nem egymás almappái vagy ilyesmi), látom a tartalmukat, a fájlok méretét, és ha windowsban nézegetem, és úgy állítom be a nézetet, akkor a mappák ikonjában megjelenik a képek előnézete is, viszont magukat a fájlokat (többségük jpg) egyik "szokásos" program (képnézegető, PS stb.) sem tudja megnyitni. Total Commander azt írja ki, hogy nem olvasható, PS azt, hogy írásvédett, a többi meg semmit.

Van olyan mappám, ami attól lett ilyen, hogy belehúztam egy másikba, amiben szintén volt egy rossz mappa...

(összesen három ilyen "bibis" mappám van).

Ja, xp-m van feltelepítve, külön partíción, és nem is ezen a merevlemezen.


Tudom, tudom, jó eséllyel hardverhiba és akkor benéztem, a kérdést inkább amolyan utsó próbálkozás(ok egyike)ként írtam ki, mielőtt megpróbálnám leformázni az egészet, hátha van még egyéb megoldás. Az egyik mappa tartalma nagyon kéne.

Köszi :)


2010. dec. 28. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
tehát próbáltad másolni (például pendrive-ra) és azt se engedi? Mert akkor valóban hw hiba, van egy pár rossz szektor a merevlemezen. Próbálkozz valami disc doctor féle programmal, hátha segít.
2010. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
xp home vagy pro, és ha pro, akkor véletlenül nem a profilmappán (vagy dokumentumon) belül van?
2010. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.

Igen, próbáltam másolni, nem hagyja :(.


2.

Pro, de csak "én" vagyok rajta, meg én "rendszergazdaként"... de hiába állítgatom át (újra) a tulajdonost, nem segít. Illetve a mappákon segített, de a fájlokat magukat továbbra sem tudom megnyitni.

(Egyébként kicsit "buhera" a Windowsom, mert amikor megvettem a laptopomat, a géphez kapott Vista nem akart szóba állni néhány számomra létfontosságú programmal, a jó öreg XP viszont megfeneklett a SATA winyókon... már nem emlékszem, hogy hívták a programot, amivel "át lehetett írni" az eredeti XP-t, lehet, hogy nem szép dolog, de a többi megoldás, amit a netes fórumokon találtunk, egyszerűen nem működött. Következőleg talán megpróbálok Win7-et rakni rá.)


Köszi a válaszokat, ha valakinek netán van még további tippje, szépen kérem, ne fojtsa vissza plíz ;)

2010. dec. 28. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok.. Szerintem jó helyen kapizsgáltál a tulajváltásnál, próbálkozz meg még. Esetleg nézd meg a jogosultságokat is....
2010. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!