Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy partíció...

Hogyan lehet egy partíció méretét megnövelni anélkül hogy elveszne az adat bármelyik partícióról is?

Figyelt kérdés
Egy 80 gb-os vinyón szeretném a C méretét 14-ről 20-ra növelni,ha meg lehetne valahogy oldani.A másik partíción bőven van még 6 giga hely.
2010. dec. 7. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
elvileg egy normális töredezettség mentesítés után lehet, de ennek feltétele, hogy ne a windows beépített töredezettségmentesítőjét használd. Szerintem az nem fog menni, hogy egyikről sem veszik adat, olyan csináltam, hogy egyet növeltem egy üres irányába
2010. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Partition Magic, Partition Manager, GParted, (lemezkezelő)...

A lényeg mindegyikben ugyan az, először rákattintasz arra a partícióra, melyből elveszed a helyet, átméretezés (Resize), leveszel belőle annyit, amennyivel a másikat növelni szeretnéd, utána a másik partícióra átméretezés, ott pedig pozitív irányban hozzáadod (valószínűleg csak akkor tudod hozzáadni, ha a nem particionált terület a hozzáadni kívánt mögött van), ezután kérni fog egy újraindítást, megteszed, és mielőtt még bejönne az op. rendszered, ez elkezdi csinálni a dolgát. Sokáig fog tartani, ne áramtalanítsd, a legfontosabb adataidról azért csinálj biztonsági mentést, utána pedig egy töredezettségmentesítést.

2010. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. dec. 7. 18:41
 4/5 A kérdező kommentje:
na, a minitool partition wizard-dal levettem a D-ből a szükséges méretet,viszont nem tudom rárakni a c-re!:S tudnátok segíteni hogy hogy tudnám rátenni?
2010. dec. 8. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
A C partíció mögött van a levett (nem particionált terület), ha nem, akkor tedd át oda (move), de lehet, hogy csak egyszerűen át lehet húzni mögé.
2010. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!