Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Kérlek ha van ötlet részletesen mert nem vagyok zseni.

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy komoly zseni de fogjuk rá hogy nagyából értek a gépekhez. Most nekem az a bajom hogy összeraktam egy pc-t, használt és új cuccokból. (alaplap:asrock 775i65g) és bekötöttem mindent faszán legalább is úgy gondolom.Bekapcsolom a gépet és a monitor nem csinál semmit. Az biztos pedig h müxik mert most egy másik gépről írok azzal a monitorral. Az alaplapon integrált videokártya van és abba dugtam de amikor beleraktam egy vidikarit azzal sem csinált semmit a monitor. Proc. Venti pörög. Vinyó megy. Ledek világítanak. Már az idegbaj kerülget. Szerintetek?
2010. nov. 20. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kapcsold be a monitort. vagy dugd be a konektorba.:D
2010. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 alfonz64 ***** válasza:

-A biosban be kell állítania hogy melyikre küldje a jelet, pl PCI,alaplapira integrált,pci express,agp megtalálod az alaplapi kis könyvben.

-Amúgy meg dugd rá a belső hangszórót az alaplapra mert a sípjel elárulja mi a baja.

2010. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ráduktam a hangszórót(speaker1-re)és semmi.az baj lehet h nincs rajta vinyó és úgy próbálgatom h csinál-e vmit a monitor?
2010. nov. 20. 17:32
 4/11 anonim válasza:
Ha sipol, akkor a grafikuskártyád bedobta a törülközőt.
2010. nov. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 alfonz64 ***** válasza:
A speaker fordítva is rá lehet dugni, és akkor nincs hang. Próbáld úgy hogy csak az alaplapi legyen benne és bele dugod vagy ha beraktad az új videó kártyát akkor bedugod a monitort az alaplapi-ba és ha ott sincs kép akkor bedugod a a videó kártyába, ha egyiknél sincs kép akkor nem tudsz belépni a biosba átállítani hogy melyikről jelenítse meg a képet,ha ezt nem teszed meg akkor nem lesz kép, de lehet jumperet kell átdugni az alaplapon ez le van írva az alaplapi kis könyvben. Az új videokártyának nincs véletlenül egy plusz tápkábele amit be kellene dugni. Amúgy sok minden lehet, lehet hogy sokat zabál az új videokártya és kicsi a tápegység ezt is érdemes lenne átszámolni. Amúgy AGP 8X videó kártyát vetél bele, mert az való az alaplapodba. Mert lehet hogy pci,pcie agp 4x stb... Az esetek nagy többségében érintkezési hibáról szó, jól nyomkod bele az alaplapba. Az az igazság hogy tesztelgetni kéne hogy egy működő képes videó kártyával kéne kipróbálni hogy azt látja-e, mert lehet hogy az alaplap ment tönkre. Nézd meg a videókártya csatlakozóját nincs-e valami baja a tűknek, nem-e a másikba dugtad stb...
2010. nov. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alfonz64 ***** válasza:

3.3.2 Chipset Configuration


Init. Graphic Adapter Priority

This allows you to select [PCI/AGP] and [AGP/PCI] as the initial graphics

adapter priority. The default vaule is [PCI/AGP].


ez lenne az itt álitsd át a másikra.


Graphics Aperture Size, ezen is érdemes állitgatni.


Amúgy van olyan alaplap is hogy sipol ha nincs rádugva egy merevlemez, bár olyannal nem találkoztam ami képet se adott. A memoria is a gépbe valók? Olyan tipusok? Azt írja hogy 3,3 V agp nem lehet bele rakni merrt elrontja az alaplapot. azt is írja hogy 800 FSb cpu-hoz DDR266, DDR320*, DDR400 a 533 fsb cpu hoz DDR266, DDR333 memoria modult kell használni, " FSB1066-CPU-t ezen az alaplapon

vegyél át egy DDR400 CL2.5 memóriamodult."

Ez a mondat érdekes "FSB1066-CPU is supported only when you install AGP VGA card into AGP slot." ha jól forditom az agp-t csakk akkor támogatja ha 1066 fsb cpu van benne.

2010. nov. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 alfonz64 ***** válasza:
Nem nagyon ismerem ezt az alaplapot, én gigabyte-ot szoktam berakni minden gépbe. Sok rosszat halottam már az asrock alaplapokról. Bár egyszer már raktam össze akkor megszívtam mert frissíteni is kellet a biost, mert nem látta a cpu-t de összeraktam tetem bele egy vga-t és ment többet nem nézegettem mert siettem, sürgős volt karácsonyra.
2010. nov. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nincs alaplapi tápkábel.a vidikari biztos h jó mert az van a másik gépbe és megy vele.a ramot cseréltem egy olyanra ami biztos h jó és azzal sem indul be.a hangszórót pedig bárhova dugom nem csipog.a jumpert pedig bárhova dugom semmi.hallottam olyat is h ha összezárod vele a 2 érintkezőt akkor az alaplap vmi "reset"-et csinál. én megcsináltam de sehol semmi...
2010. nov. 23. 17:39
 9/11 A kérdező kommentje:
a ram pedig amit beletettem 400mhz-es
2010. nov. 23. 17:40
 10/11 alfonz64 ***** válasza:

Clear CMOS :

"Ahhoz, hogy vissza állítsa a rendszer alapértelmezett beállítását, paramétereit

kapcsolja ki a számítógépet és húzza ki a tápkábelt a hálózati

tápvezetéket, 15 másodperc várakozás után, használjon egy jumpert és a két 2 érintkezőt zárjon rövidre 5 másodpercig."


[link]


Hát nem tudom mi baja lehet, nehéz így ez a táv gyógyítás.

Talán egy bios frissítés, segítene.

Próbáld meg a pcworld forumon is megkérdezni hátha van ötletük: [link] belinkeled nekik ezt az oldalt. Vagy: [link] vagy [link]

2010. nov. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!