Msn beszélgetés közzétételéért mit tesz a rendőrség?
Az a problémám, hogy egy ismerősöm, akivel korábban elég bizalmas viszonyban voltam, közzétette az msn-es magánbeszélgetéseink egyes részleteit, amikben a magánéletemről, családomról is mesélek neki. Bármennyire is gyerekes dolog ez, az illető már jócskán nagykorú. Amikor kérdőre vontam, azt felelte, valaki biztos ellopta az adatokat a gépéről, persze ez biztos, hogy hazugság.
Az érdekelne, hogy mennyire büntethető az ilyen, illetve hogy mit tesz a rendőrség, ha feljelentést teszek. Azt tudom, hogy technikailag megoldható, hogy lenyomozzák, inkább arra lennék kiváncsi, hogy tesznek-e lépéseket ilyen ügyben, mert ha nem, akkor inkább nyelem le a mérget, mint hogy még ott is égessem magamat.
Mivel mindketten informatikával foglalkozunk, azt feltételezem róla, hogy legalább egy nyilvános wifi hálózatot, vagy vpn-t használt, gondolom a mac címét is megváltoztatta. Az msn címe alapján, illetve hogy a gépemen bizonyítható nyoma van, hogy a beszélgetéseket vele folytattam (gondolom nem rejtette magát több éven keresztül, csak amikor ezt elkövette), lehet eljárást indítani?
Informatikusként a dolognak azon részével tisztában vagyok, hogy a szolgáltatók szervereinek naplózása alapján bebizonyítható a dolog. Az msn-hez használt e-mail cím megtalálható a gépemen a naplózásban, és megkereshető, hogy melyik szolgáltatónál melyik ügyfél használta, akár hónapokra visszamenőleg is.
Amihez sajnos nem értek, hogy megteszik-e ezt, vagy simán félre rakják a dolgot. Elég bizalmas dolgok kerültek napvilágra így(az vessen rám követ, aki még nem árul el magáról ilyeneket msn-en keresztül senkinek), ezért elég messzire elmennék, fizetném az illetéket, eljárnék a bíróságra, ha van értelme, és az illető megkapja érte a büntetését.
Kezdjem, hogy azért tart itt ez az ország, mert "szakembernek" kiáltja ki magát az, akinek halvány fogalma sincs róla? Inkább nem...
Kit érdekel, hogy kivel osztottad meg a bizalmas információkat az ügy szempontjából? Neked nem azt kell bizonyítani, hogy valóban vele beszéltél, hanem azzal valósult meg a tényállás, hogy KÖZZÉTETTÉK az interneten. Márpedig ha nyilvános, szabad hozzáférésű hálózatot használt - még ha a MAC címe egyezik is - akkor sem állja meg a helyét a szakértői bizonyítás esetén, hiszen azt BÁRKI használhatta. Ő első pillanattól kezdve azt állította neked, hogy ellopták az adatokat. Őt nem lehet felelősségre vonni egészen addig, amíg te azt nem bizonyítod, hogy "ő nyomta meg az entert" a közzétételkor. Hiszen itt nem a beszélgetés TÉNYE az üldözendő, hanem a közzététele.
Márpedig a közzétételt elég nehezen fogod tudni bizonyítani az MSN címével, nem gondolod? (Arról nem is beszélve, hogy a nálad lévő logfile mennyire közhiteles adat...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!