Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2 éve vettem egy HP pavilion...

2 éve vettem egy HP pavilion dv6000 laptopot, legtöbbször játszottam rajta a World of Warcraftal, jól ment rajta a játék, de most teljesen szétment. Tudtok olyan laptopot ami jól viszi a játékot? Csak ne 500ezres gépekkel gyertek olyat már találtam.

Figyelt kérdés
A gépet eredetileg nem játszék céljából vettem, de most azért szeretnék egyet.
2010. nov. 11. 14:54
 1/9 bp1985 ***** válasza:
2010. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez jó :D Gyakorlatilag semmi nincs benne, csak maga a qrva erős proc, mem és vga, ráadásul így is negyedmilla :D

Tipikusan olyanoknak ajánlott, akiknél a pénz mellé ész nem párosul.

2010. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha most jól értem és lehülyéztél köszönöm tudok róla:D nem nagyon értek a számítástechnikához azért is kérdeztem:D de ha szerinted jó akkor hiszek neked:) egyébként HP párti vagyok, de szerettem volna megkérdezni mást is ezügyben:) köszi a választ
2010. nov. 11. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem! Isten bizony nem akartalak lehülyézni :D

Az első válaszoló linkjén lévő cuccot néztem. Arra a gépre írtam, hogy szerintem olyanoknak való, akiknek nincs annyi eszük, mint pénzük.

Megmondom miért: túl azon, hogy a laptop nem játékra való, lehet találni játékra valót (és itt megjegyzem, hogy a rábiggyesztett Gamer jelző nem tudást és a fizikai törvények áthágását hivatottak jelezni, hanem marketingfogást). Ahhoz, hogy ez simán menjen, erőgépet kell létrehozni kis méretben. Ezért kispórolják majdnem az összes kommunikációs csatornát, majdnem az összes, mobilgépekre való opciót, lehetőséget, marad egy kicsi alapgép, ami rommá van kínozva haláláig. És ezt el is adják negyedmilláért szépen.

Ahelyett, hogy az user felmérné, miért kell neki notesz gép? Nyilván a hordozhatóság és kommunikáció céljából, de emellett játszani is szeretne. Egy ilyen "erőgép" épp csak az első igényt teljesíti, minden másban alul marad, amiben egy normális laptop.

Ergo felmerül a kérdés, urambocsá' miért is nem vesz az user 120-150-ért egy asztali pc-t, amin aztán tényleg mindennel játszhat (módjával, amivel nem, azzal a noteszon se), és vehet mellé egy netbook-ot, vagy egyszerűbb, de a játékokon kívül minden mobil eszközre vonatkozó igényt kielégítő noteszgépet újabb 70-120 eft között. A leendő erőgép alsó hangon 230, de inkább több (vegyük figyelembe, hogy a linken mégis csak egy acer van, ez erősen alsó hang).

Szerény véleményem az, és ha lenne 3 kilóm ezt is tenném, inkább egy tudatosan összerakott desktop és egy jóféle, de megfizethető noti, mint egy "notierőgép".

2010. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éééértem:) hűhh, hát, az egyetlen bajom hogy 18 éves vagyok és egyelőre még anyukámmal élek, a szobám kb 10négyzetméter, ökéletesen elférek benne és szeretem, de nincs annyi hely hogy egy asztali gépet betegyek, egyrészt. másrészt elvagyok kényelmesedve mint szinte minden mai tini:D szeretek ágyból netezni/játszani ha valamit találok neten, fogom és kiviszem a nappaliba megmutatni :D meg is szoktam már:S, a másik az hogy inkább veszek egy drágább laptopot ami mindent bír, mint egy asztali és mégegy kis nootbookot, mert van annyi szerencsém hogy vagy az egyiket kell szervízbe hordjam, vagy a másikat. rosszabb esetben mind2-t :D ha értenék a dolgokhoz, szóval tudnám turbózni a gépet, tegyük fel egy asztalit, hohó...vennék egyet mint a huzat:D és ott bővíteném ahol tudnám, de se a környezetem, se én nem értek hozzá ugyhogy nekem tök felesleges:D tehát most kb 5 okot felsoroltam amiért laptopot szeretnék, egyébként az előző nagyon jól bírta a játékot, csak szegénykémet párszor nyakon öntöttem :S és egy idő után feladta, a kérdést meg azért írtam, mert szerettem volna megtudni hogy van-e más olyan gép ami hasonló de kicsit jobban bírja a játékokat:D és köszi a válaszokat:)
2010. nov. 11. 17:55
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként nem rossz ötlet de nem vagyok annyira eleresztve hogy megengedjem magamnak mind2-t:D és amúgy nagyon sok mindenre használnám/használtam a laptopom, mindenféle progikkal fel volt szerezve, cd gravírozástól elkezdve a photoshopig minden, mindenféle letöltő, youtube downloader, torrent meg hasonlók, msn, skype, yahoo, amit eltudsz képzelni minden volt rajta és elég jól bírta, és emellett még a játék is ment rajta rendesen:) tudom túl sokat akarok:D ilyen vagyok sajnos, de olyan gép kéne, ami mindent bír, az előző is olyan volt végülis, csak szeretném tudni hogy esetleg van-e más ami ilyen árba van és hasnoló mint amim volt, azt egyébként 200e-ért vettem akciósan, most olyan 250 körül van egy hasnoló mint amim volt...ahogy néztem a neten :))
2010. nov. 11. 18:01
 7/9 bp1985 ***** válasza:
Azon a gépen elárulom, lehet játszani. Pár notebook megfordult már a kezem között életem során.
2010. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A linken lévőn? Persze, hogy lehet. Nem is mondtam, hogy nem. Én a többi dolgot hiányolom belőle.
2010. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát jó, mindegyiken lehet csak nem mindegy mennyire:D pl most muter gépén próbálok de..hagyjuk, XD lehetetlen :D olyan gép kéne nekem ami mindenre jó:D a többi dolog is legyen meg, tetszik a gép maga de sok mindent hiányolok, ez az egy bajom:S de nem értek hozzá, és eddig még annyira kézenfogható válasz nem érkezett:) várom :D remélem egy szakember meglátja a kérdést és ad pár tippet ;))
2010. nov. 11. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!