Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van különbség a 100% Free és...

Van különbség a 100% Free és a SIL Open Font License (OFL) között betűtípusoknál? Vagy csak azon múlik, hogy a feltöltő hogyan adja meg? És akkor van, aki 100% Free-t ír, hogy egyértelműbb legyen? Nekem pl az jobban egyértelmű, mint Sil Open Font L.

Figyelt kérdés

Írhatná mindenki úgy, hogy 100% Free, ha a másik is azt jelenti. :) Vagy akkor legyen ott mind a kettő, hogy pl:


-SIL Open Font License (OFL), means 100% Free

vagy

-100% Free [SIL Open Font License (OFL)]


Önéletrajzban akarom használni, nem egy biznisz, csak elküldenék vele egy lapot, amiért közvetlen nem kapnék pénzt, hanem, ha fölvesznek, fölvesznek, ha nem, nem. Nem értékesítem magát a betűtípust, csak láttam egyet, ami nagyon tetszik, és eddig nem ismertem.


Itt amúgy,úgy tűnik,azt mondja,hogy lehet termékre is rárakni nyugodtan.

[link]

[link]



ma 16:01
A kérdező szavazást indított:
Nincs különbség, tuti ugyanaz a kettő
Tuti van különbség, leírom
Szerintem nincs különbség
Szerintem van különbség, kifejtem kommentben
Nem tudom
Egyéb
 1/5 anonim ***** válasza:
A különbség az, a "pusztán" 100%-osan szabadnak jelölt és a SIL-es változat között, hogy az utóbbi mögött van egy, a licencet - ami megengedi a kereskedelmi használatot, illetve a betűtípus módosítását is - koordináló szervezet.
ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ööö,köszi,de ezt nem értem pontosan. A 100% free-hez engedélyt kell kérni/jelezni kell, ha kereskedelemben akarom használni ingyen, utána használhatom ingyen?

És most akkor a SIL-es az engedékenyebb? Free-bb, mint a sima Free?

Pl. a sima Free-t nem alakíthatom át?

Pedig,ha 100% free, akkor adná magát, hogy módosíthatom is, mindent lehet vele csinálni.

Egy free-nél sokkal jobban gondolnám,hogy szabad a felhasználása,mintha mindenféle licenceset írnak mögé.

ma 17:20
 3/5 A kérdező kommentje:

"jelezni kell, ha kereskedelemben akarom használni ingyen, utána használhatom ingyen?"

És ha kérvényezem ,és kiterjesztik az ingyen használatát, akkor az mindenkire vonatkozik általánosan, vagy csak rám, a kérvényezőre,hogy nekem szabad, mindenki másnak is külön kell?

ma 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:
#2/#3: Ezt az adott oldal licencefeltételeinél kell megnézni, hogy ők mit értenek pontosan a "100% free"-n.
ma 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Áhá, köszönöm. Mentek a zöldek:)
ma 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!