Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tönkrement lapptopról hogyan...

Tönkrement lapptopról hogyan tudom az adatokat letörölni mielött leadom a hulladékudvarba?

Figyelt kérdés
ma 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem a háttértár ment tönkre, szereld ki és tartsd meg, ez a legbiztosabb. Aztán átrakhatod másba, vagy használhatod még külső eszközként egy megfelelő adapterrel.

Ha a háttértár ment tönkre, akkor eleve kicsi az esélye használhatóságnak. A kiszerelés és fizikai megsemmisítés a biztos ebben az esetben. Általában át szokták fúrni pár helyen, ez kevesebb hulladékkal jár, mint kalapáccsal szétverni.

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Vedd ki a háttértárat a gépből, tényleg az a legbiztosabb.

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy szervizbe, ők kiszedik, amit tudnak, és esetleg el tudod adni (pl. memória), vagy fel tudod használni (pl. HDD). Újabb meghajtók némelyike rá van forrasztva, de ha tudod, melyik az, rá tudsz ütni egy kalapáccsal, azt nem biztos, hogy szeretik, de a szervizben is találnak rá megoldást. Ha annyira nincs tönkremenve, vannak kifejezetten adattörlő programok is, bár nem azonos meghajtóról, ezeket viszont szerintem pendrive-ról kellene futtatni, nem tudom, mennyire értesz hozzá. Egyébként maga alatt akarná vágni a fát, ugye, amit a rendszer nem engedne.
ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ma 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

RAM, HDD (SSD?) eladható általában. Ha nem érdekel a pénz meghirdetheted 1-Ft-ért, vagy facebook zero waste csoportban.

Amúgy ki kell venni a meghajtót, nem nehéz általában, lehet használhatod egy külső házban.

ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!