Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szintű szakmai tudásra...

Milyen szintű szakmai tudásra van szükség egy helpdesk-es, servicedesk-es vagy technical support-os munkatársi pozíció betöltéséhez (akár, ezen foglalkozások legalsóbb szintjeitől elkezdve)?

Figyelt kérdés

Pályamódosítás szempontjából érdeklődök ezen területek, és a hozzájuk szükséges tudás megszerzésének módjai felől.

Jómagam, rendelkezek egy szakközépiskolai érettségivel, amit akkor szereztem mikor számítógépes rendszerkarbantartónak(3142/9 FEOR) tanultam. OKJ-s tanúsítványom viszont sajnos nincsen. Illetve egyéb fejtörést okoz a számomra az is, hogy az azóta eltelt idő alatt - mivel mindez már lassan 7 éve történt, és azóta pedig csak egyszerű felhasználóként érintkeztem az informatika bizonyos területeivel - elég sokat felejthettem.

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ti mit javasolnátok, hogyan frissíthetném fel vagy szerezhetném meg a fentebb említett munkakörökhöz szükséges ismereteket?

A válaszaitokat előre is köszönöm!



ma 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A "szimpla" helpdesk nem igényel hatalmas tudást - általában középfokú végzettséget (középfokú angol nyelvtudást) várnak el, esetleg "haladóbb" kliens oldali ismereteket (hogy az egyszeri egységsugarú felhasználót el tudd vezényelni a Vezérlőpulton a Hálózati és megosztási központban ;) ). A többit majd betanítják.


A magasabb szintű "support"-hoz már haladóbb hálózati - TCP/IP, DHCP, DNS, Active Directory, SMTP/IMAP/POP3 - és számítógépes - szerverüzemeltetési - ismeretek szükségesek (mondjuk egy CCNA előnyt jelent).

ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!