Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha valaki leginkább csak...

Ha valaki leginkább csak szövegszerkesztési dolgokra használná a gépet és az egy régebbi gyengébb gép akkor linux-szal és alternatív szövegszerkesztővel nyugodtan lehet dolgozhat?

Figyelt kérdés

Úgy értem egy alternatív szövegszerkesztő mennyire jó kompatibilitásban hogyha a dokumentum fájlokat amik abban készültek mondjuk a microsoft word-ben nyitják meg?

Mert ismerősömnek a kikötése az lenne hogy microsoft word legyen a gépen viszont a gép nem egy erőgép úgy gondolom már windows 7 az nem játszik viszont úgy gondolom hogy egy linux még szépen elfutna rajta arra meg nincs microsoft word gondolom.



szept. 7. 12:12
1 2
 11/14 gentoojedi ***** válasza:
És legalább HDD-van benne? Mert akkor a Windows 10 fog lefagyási tüneteket produkálni.
szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 gentoojedi ***** válasza:

Kérdező!


Én egy középkorú nőnek raktam fel a szutyok laptopjára debian linuxot 4-5 éve Cinnamon felülettel. Kapásból tudta használni, máig működik. Egyszer kellett hozzányúlnom öt év alatt, amikor is disztribúció frissítést kellett eszközölnöm, mert megszűnt az előző verzió támogatottsága.


Egy másik gépre talán három éve raktam egy olyan szintén középkorú házaspárnak, akik kifejezetten fujjogtak a Linuxra. Aztán tavaly odaadták, hogy jó, jó, de valamiért nem tudnak belépni, csináljam meg, jó nekik a linux. Badsectoros lett a HDD. Kapott egy ssdt, azóta boldogan használják.


Az a kulcs, hogy egy tényleg hozzáértőnek kell feltenni és beállítani a linuxot és akkor nincs nyűgje a felhasználónak. Én még abevjavát is toltam fel nekik, mert kérték. Sőt még egy lakástervező Windows only programot is, amit csont nélkül futtat a Wine.

szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11/


Hdd van igen én mondtam,hogy ssd jobb lenne de spórolós üzem van max fél évig kell a gép szövegszerkesztés táblázatkezelésre aztán majd lesz egy jobb. Én elmondtam a tulajnak,hogy ne számítson eszeveszett sebességre ő elfogadta. Ja és minden áron ragaszkodott a microsoft officéhez ezért ment rá winows 10 a többi meg az ő dolga.

szept. 10. 16:06
 14/14 A kérdező kommentje:

12/


Mindegy most lesz windows fél évig ez is kibírja.

szept. 10. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!