Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lenyomozni az...

Hogyan lehet lenyomozni az IP-t és ezen keresztül a földrajzi helyet?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni,honnan küldték az e-mailt. G-mailos az e-mail cím. Azt szeretném megtudni, hogy pontosan milyen földrajzi helyről érkezett az e-mail. Köszönöm a válaszokat és bocs ha kevésbé érthető a kérdés.
2010. nov. 2. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
2010. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha webes felületről küldték, akkor például eleve nem lesz meg az IP. Ha nem, akkor se feltétlen derül ki, a GMail mondjuk eleve nem is ad ennyire részletes fejlécet, de ha letöltöd mondjuk Outlook Express-szel, abban meg tudod nézni a feladó IP-címét (ami mint írtam, nem feltétlen a tényleges feladói IP...). Ha valami okból mégis az lenne, akkor pedig ott elbuktad a dolgot, hogy nem tudsz keresőt használni. Ezen is túllépve, mert adunk is ilyen oldalt, hogy még csak ezt se kelljen keresned, beírod az IP-t és voilá, kiad neked egy várost! Amiből mondjuk valós lesz az ország. Céges, hat éve fix (!) IP-n MINDEGYIK ilyen visszafejtő bő 200km-es tévedést mutat, az otthoni dinamikuson 70-200km a tévedés ezen a hatalmas Magyarországon belül. Holott a kapcsolatnál az ELSŐ szerver címében az is benne van, hogy melyik városban helyezkedik el az a szerver. És az ~10km-re van. Tehát ennyit a pontosságról.

Ha te most azt várod, hogy elindítasz egy programot és az majd kidobja neked a feladó nevét, címét, melltartó és farokméretét, akkor elég nagy tévedésben élsz.

2010. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt azért gondoltam, hogy nem pontosak és vannak tévedések, de nekem elegendő az ország is. Köszönöm a választ!
2010. nov. 2. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!