Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem találom azokat a...

Miért nem találom azokat a programokat amik ennyi helyet foglalnak a gépen?

Figyelt kérdés

Lány vagyok így annyira nem értek a gépekhez. Szeretek játszani így sok játék volt a gépemen. Hiába töröltem le őket még mindig 54 GB a foglalt terület a gépen ami sok. Főleg hogy semmi nincs kb rajtam. Hol tudom megnézni hogy mik foglalják ennyire a helyet?

Amiket már néztem:

1. Programok eltávolítása és módosítása.

2. Helyi lemez, tulajdonságok.

3. Sőt, még az %appdata% részén is törölgettem dolgokat de még mindig baromira sok tárhely van foglalva pedig én már semmit nem látok ami ennyire foglalná.



júl. 20. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Úgy érted, hogy a C:/ meghajtón most 54 GiB a foglalt terület? Ebből rögtön 30 giga csak a Windows. A többi program és személyes fájl simán lehet a maradék.

Egy lemezterület diagnosztikai programmal többre mész, ez egy diagramon megmutatja, hogy melyik mappák nagyok és ott mi foglal terület, ilyen pl. a Wiztree nevű ingyenes program.

Az viszont rossz ötlet, hogy találomra rendszermappákat és profilmappákat kezdesz törölgetni, mert ezzel nemcsak programok működését tudod teljesen szabotálni és újra kell telepíteni őket, de akár egy teljes rendszer újratelepítésbe is belefuthatsz, ha kritikus fájlokat távolítasz el, és többször nem tud beléptetni a profilodba vagy betölteni a rendszert.

júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Töltsd lea WizTree nevű programot, ezzel meg tudod jeleníteni, hogy mi foglalja a háttértárad. Néhány másodperc alatt végez.


Törölni viszont csak azt töröld, amiről tudod, hogy nem gond.


Esélyes, hogy nagy a lomtár, elhízott a WinSxs, és a Steam könyvtárad is nagy lehet (ha használsz Steam-et, az nem külön mappába telepíti a játékokat, hanem alapból a program fileson belül.

júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

"Sőt, még az %appdata% részén is törölgettem dolgokat"


Ezt nem szabad csinálni!

Az Appdata olyan fájlokat és mappákat tartalmaz, amelyekre szükségük van azoknak a programoknak, amiket használsz. Szinte az összes program az appdatába menti a programok felhasználói adatait, amelyek törlése jobb esetben azt eredményezi, hogy csak visszaállnak gyári beállításra az adott programok, rosszabb esetben pedig nem indulnak el többé, csak ha újratelepíted őket, ezáltal helyreállítod a fájlokat.

Ezen kívül nem szabad ész nélkül törölgetni a program files mappákból, a program data mappából, illetve a windows mappából sem.

Helyette nézd meg, hogy a beépített lemezkarbantartó mennyi szemetet lát, és azokat biztonságosan lehet törölni. Az is lehetséges, hogy a frissítések meghíztak egy kicsit, és maradékfájlokat hagytak maguk után (szokott ilyen történni).

júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Ez nagyon nem sok, teljesen normális. Ha meg nincs elég hely, arra nem az a megoldás, hogy random fájlokat elkezdesz kitörölgetni, mert simán korruptálódik a Windows, és utána csak úgy tudod majd bekapcsolni a gépet, ha tényleg minden letörlödik róla.
júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Fájlok törlése.


- Gépház > Rendszer > Tárterület. Az "Ideiglenes fájlok"-kat törölheted, a "Telepített alkalmazások"-ban megnézheted mi foglal még sok helyet.


- Ha a hibernálást nem használod akkor kikapcsolhatod (3-4 GB).

cmd parancssor futtatása rendszergazdakánt, parancs:


Ki

powercfg.exe -h off


Be

powercfg.exe -h on

_______________________________________________


- A Windows frissítésekre fenntartott 7GB-os tárolót is letilthatod.


Kattintson a Windows + R gombra , és írja be a regedit parancsot, majd nyomja meg az Enter billentyűt

(vagy írja be a regedit parancsot a keresőbe).


-A szerkesztőben keresse meg a következőt:


HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ ReserveManager.


Keresse meg a -ShippedWithReserves- szolgáltatást a jobb oldali panelen.


-Kattintson duplán, és állítsa 1-ről, 0-ra az értékét, és lépjen ki a Registry Editorból.

Indítsa újra a gépet.


A módosítás most már megtörtént, de addig várni kell, amíg a Windows telepít egy frissítést, és törli a fenntartott tárhelyet.


Ha a jövőben vissza szeretné állítani a Fenntartott tárolóeszközt, kövesse ugyanazt a lépést, és állítsa vissza az értéket az 1-re.


-

júl. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

"Főleg hogy semmi nincs kb rajtam"


Húúúú, nagyon szívesen segítek, helyszíni javítás? Mindent megoldok.

júl. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Pl. nálam az #6-ban leírtak törlésével a Win.11 IoT Enterprise LTSC 2024 18 GB-ot foglal a rendszer a programokkal együtt.

[link]

júl. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#7 +1 :D


Kerdezo 1. ezt jol tetted, nem itt torolted le amik nem kellettek?

mert telepitok ha jol mukodnek le kellett voln torolniuk

(persze ha rengeteg letoltheto tartalmat is hasznalsz azok ott maradnak altalaban)


2. ez micsoda? mit csinaltal tulajdonsagokban?

inkabb erre kulon mappat szoktak hasznalni telepitett dolgoknak jatekoknak es akkor nem windowsos programfiles be kell kapirgalni, semmi ertelme amit te csinalsz mappat tudod hogy ott csak a jatekok, programok vannak amirol tudod is micsodak nem csak tippelsz


3. hat ez eddig ismertek fenyeben eleg butasag volt

júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!