Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 Hibernáció kikapcso...

Windows 10 Hibernáció kikapcsolása és következményei?

Figyelt kérdés
Üdv. Az lenne a kérdésem hogyan tudom kikapcsolni és milyen következményekkel jár ha kikapcsolom? Árt a gépnek? Eddig sosem hibernáltam, mindig rendesen kikapcsolom,áramtalanítom, szóval egyáltalán nincs használva ez a funkció.

júl. 16. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem használod akkor következmények nélkül állíthatsz rajta bármit, mert úgy sem használod.

Bár ha nem használod nem tökmindegy hogy van beállítva?

júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem mindegy mert sok helyet foglal már. Mint írtam nem használom így fölöslegesen foglal sok helyet(majdnem 20gb) a rendszermeghajtón.

De köszönöm, akkor törlöm is.

júl. 16. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
A hibernáció nem foglal semmi helyet ha nem használod. Nem is lehet ki-be kapcsolni, csak azt hogy ott legyen-e ha a főkapcsoló gombra nyomsz.
júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a következménye hogy ha altatod a gépet (pl éjszakáŕa) és közben van egy pillanatnyi áramszünet akkor jó eséllyel összeomlik a windows, esetleg még sok adatodnak is búcsút mondhatsz..
júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Asszem van egy hyberfil.sys nevű fájl, ami fenntartja aramnak megfelelő fájlmérettel a helyet. Tehát ha 16gb ram-od van, akkor a bekapcsolt hibernálásnál a rendszer folyamatosan foglal 16 gigát arra az esetre, hogy legyen hely, ha hibernálni szeretnéd agépet.


Szóval ha kikapcsolod, akkor érdemes erre külön figyelni, hogy ez is törlődjön.


A hogyanra a választ megtalálod goolgleben és különféle gpt-kben.

júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16GB RAM mellett nekem csak 6,2GB a hiberfil.sys ...
júl. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!