Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lenovo Ideapad 1 Ryzen 5000-es...

Lenovo Ideapad 1 Ryzen 5000-es gépre windows 10 mellé hogyan és mit kell állítgatni Linux boot-nál, ha cél kettős rendszer használata váltogatva, partíciónálva, de két teljes rendszerként, ha megoldható, mik a lényeges tennivalók, tudnivalók?

Figyelt kérdés
Nem tudtam még eldönteni melyik Linux telepítőt szedjem le a pendrive-ra, mivel sosem használtam mást Windows-on kívül, illetve nem vagyok biztos, hogy Linux boot-nál helyesen tudok-e boot-olni, beállítás mennyivel nehezebb, el lehet-e nagyon rontani. Főleg így, hogy Windows mellé menne. Még Windowst is csak egyszer telepítettem, bár eddig megy rendesen a rendszer. Kerestem volna képi segítséget Linux boot-ra, de nem találtam ezzel a gép típussal. Más gépeknél más a boot felület, így kicsit bizonytalan vagyok, hogy menni fog-e a Linux boot-olás.

júl. 10. 14:55
 1/2 gentoojedi ***** válasza:

1. Telepítő Pendrive bedug.

2. Bekapcsolás után közvetlenül vagy újraindításnál, amikor megjelenik a lenovo logója F2-t vagy Fn+F2-t nyomsz, hogy bejuss a biosba. A bootnál kell beállítani a bootsorrendet, hogy a pendriveról bootoljon.


Linux Mint is és Ubuntu is tud windows mellé telepíteni partíció átméretezéssel.


De én nem szórakoznék dual boottal. A mai világban már virtualizálni szokás.


A dual boot kezdőknél inkább a linux eltávolításánál szívás.

júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj, akkor szerintem is inkább virtualbox azt kész.

A dual-bootnak csak nagyon speciális esetekben van értelme.


Döntsd el melyik rendszer a fontosabb, rakd fel azt hostnak és a másikat vmként.

júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!