Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan,aki nem particionálj...

Van olyan,aki nem particionálja az SSD-t,hanem mindent a C:/ -n tart?

Figyelt kérdés

Pl.: egy 1TB méretű rendszerpartíción van minden.Letöltések,torrent,játékok,dokumentumok,stb...


Vannak veszélyei egy esetleges meghajtó meghibásodáskor elvesztett adatokon kívül?



2022. jan. 27. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizikailag mindent egy helyen tárolsz, akkor meghibásodás esetén valószínűleg buksz mindent ígyis-úgyis. A több partíció inkább arra szolgálna átlag felhasználáskor, hogy újra tudd húzni a rendszert anélkül, hogy törölni kellene a filmeket és a dokumentumokat.
2022. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Robivosi ***** válasza:
100%
Egy nagyobb HDD/SSD-t érdemes legalább 2 partícióra osztani azért, mert ha a telepítőprogramokat, dokumentumokat stb. nem a rendszerpartíción tárolod, akkor nem kell mentést csinálni az op.rendszer "tiszta" újratelepítése esetén. Ha a meghajtó fizikálisan elromlik, akkor mindegy hány partíció van, egyikhez sem férsz hozzá.
2022. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2 pont emiatt érdekel a dolog.

Ha elromlik az eszköz,akkor bukta úgy is minden.A fontos dolgok eleve felhőbe vannak szinkronizálva,vagy esetleg egy külső meghajtón tárolva.

2022. jan. 27. 10:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb szétosztva tárolni az egyes dolgokat. Egyrészt így sokkal könnyebb megtalálni a dolgokat, másrészt így újratelepítésnél csak a rendszert bukod, semmi mást, harmadrészt pedig így ha benyelsz egy zsarolóvírust vagy bármit, legalább minimális esélyed van arra, hogy ne bukj el mindent egy körben, még ha ritka is az, hogy valami nem veszi számításba a többi partíciót.
2022. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nálam a D:/ az fizikailag teljesen különálló HW,amin a telepítő progik,driverek,minden számomra fontos dolog van.


Egy kicsit süsü kollégám miatt érdekes a kérdés.


Persze a felhőbe szinkronizálás nem nála van.:)


Csak érdekes,hogy mindent egybehány,oszt jól van az úgy...xD


A veszélyforrások miatt lett volna érdekes a kérdés és a meghajtó esetleges lassulása miatt amiért a rendszert egy helyen tartja a torrentjeivel.


Eddig nem faragott rá,mert nem volt meghajtó pusztulása.


Ment a zöld mindenkinek. ;)

2022. jan. 27. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Erről mondjuk megoszlanak a vélemények. Én pl nem csípem a 800 meghajtót windows alatt sem (linuxnál megszoktam, hogy mappákba van felcsatolva még a NAS is), szóval ugyanígy használom windows esetében is. (Ott is van lehetőség mappába csatolni valamit.)

Tehát használat közben egy meghajtó van, még akkor is, ha fizikailag is több van a gépben. Sokkal kényelmesebb.


A particionálásnak tényleg csak az újratelepítés szempontjából van értelme, vagy pl mint nálam, ahol dual boot-os a történet és nem akartam magamat azzal szivatni, hogy a windows-os hibrid boot (fast startup) miatt az ntfs csak olvasható lesz linux alól. Ezért a közös használatú cuccokat külön partícióra pakoltam.


Zsaroló vírus ellen amúgy nem véd, még a hálózati meghajtókat is képes elkódolni, szóval a fontos cuccokra a fájlszerveren csak olvasási jogot adtam.


Tehát van értelme a partícionálásnak (pl több rendszer esetén) vagy az újratelepítés miatt, de adatvédelem szempontjából semmi haszna.


Az pedig, hogy mappa/meghajtó, mint mondtam elég szubjektív, én a meghajtót is mappába rakom. :)

2022. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Linux-nál nekem a /home mappám egy teljesen különálló SSD volt a /-tól.
2022. jan. 27. 11:24
 8/13 A kérdező kommentje:

De ennyire nem mentem bele a kollégával,csak próbáltam rábeszélni,hogy legalább a családi képeket ne egy helyen tartsa a rendszerrel.


Erre jött az,hogy minek az,csak keresgélni kéne...


Az,hogy esetleg a fel és letöltés lassíthatja a gépét szerintem észre se veszi...:)

2022. jan. 27. 11:31
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Nincs.
2022. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Pont erre mondtam a tippet. Nem kell keresgélni. Fizikai eszközt (vagy másik particiót) is felcsatolhatsz egy mappába windows alatt is. Simán lehet 5-6 SSD/HDD-t is használni, úgy hogy a mappastruktúra semmit sem változik.


Bár.. igazából ha nem csak 2 db van és tényleg fontos az adatbiztonság is, meg még gyorsaságot is szeretnél akkor 4db-al simán csinálhatsz RAID kötetet. (kevesebbel is) de 4-el lehet RAID5-öt, így csak az írásnál van overhead, de a 4db miatt igazából olyan gyors, mintha 1-re írnál. Az olvasás pedig kb 4x gyorsabb. Tudom, szoftveres raid-et van aki szidja, (ez egy külön vita lehetne), de szerintem nem rossz megoldás:


egy m2-es SSD-t berakni a rendszernek, a teljes user (vagy linux alatt home) mappát pedig a 4DB SATA-s SSD-ből álló RAID5 kötetre pakolni. Van hely, biztonság és még gyors is. (Ráadásul anyagilag sem katasztrófa.) Otthonra pedig "jóvanazúgy". Persze ha van "kéznél" egy normális raid vezérlő akkor az úgy még jobb. :D

2022. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!