Van olyan,aki nem particionálja az SSD-t,hanem mindent a C:/ -n tart?
Pl.: egy 1TB méretű rendszerpartíción van minden.Letöltések,torrent,játékok,dokumentumok,stb...
Vannak veszélyei egy esetleges meghajtó meghibásodáskor elvesztett adatokon kívül?
#2 pont emiatt érdekel a dolog.
Ha elromlik az eszköz,akkor bukta úgy is minden.A fontos dolgok eleve felhőbe vannak szinkronizálva,vagy esetleg egy külső meghajtón tárolva.
Egyébként nálam a D:/ az fizikailag teljesen különálló HW,amin a telepítő progik,driverek,minden számomra fontos dolog van.
Egy kicsit süsü kollégám miatt érdekes a kérdés.
Persze a felhőbe szinkronizálás nem nála van.:)
Csak érdekes,hogy mindent egybehány,oszt jól van az úgy...xD
A veszélyforrások miatt lett volna érdekes a kérdés és a meghajtó esetleges lassulása miatt amiért a rendszert egy helyen tartja a torrentjeivel.
Eddig nem faragott rá,mert nem volt meghajtó pusztulása.
Ment a zöld mindenkinek. ;)
Erről mondjuk megoszlanak a vélemények. Én pl nem csípem a 800 meghajtót windows alatt sem (linuxnál megszoktam, hogy mappákba van felcsatolva még a NAS is), szóval ugyanígy használom windows esetében is. (Ott is van lehetőség mappába csatolni valamit.)
Tehát használat közben egy meghajtó van, még akkor is, ha fizikailag is több van a gépben. Sokkal kényelmesebb.
A particionálásnak tényleg csak az újratelepítés szempontjából van értelme, vagy pl mint nálam, ahol dual boot-os a történet és nem akartam magamat azzal szivatni, hogy a windows-os hibrid boot (fast startup) miatt az ntfs csak olvasható lesz linux alól. Ezért a közös használatú cuccokat külön partícióra pakoltam.
Zsaroló vírus ellen amúgy nem véd, még a hálózati meghajtókat is képes elkódolni, szóval a fontos cuccokra a fájlszerveren csak olvasási jogot adtam.
Tehát van értelme a partícionálásnak (pl több rendszer esetén) vagy az újratelepítés miatt, de adatvédelem szempontjából semmi haszna.
Az pedig, hogy mappa/meghajtó, mint mondtam elég szubjektív, én a meghajtót is mappába rakom. :)
De ennyire nem mentem bele a kollégával,csak próbáltam rábeszélni,hogy legalább a családi képeket ne egy helyen tartsa a rendszerrel.
Erre jött az,hogy minek az,csak keresgélni kéne...
Az,hogy esetleg a fel és letöltés lassíthatja a gépét szerintem észre se veszi...:)
#8 Pont erre mondtam a tippet. Nem kell keresgélni. Fizikai eszközt (vagy másik particiót) is felcsatolhatsz egy mappába windows alatt is. Simán lehet 5-6 SSD/HDD-t is használni, úgy hogy a mappastruktúra semmit sem változik.
Bár.. igazából ha nem csak 2 db van és tényleg fontos az adatbiztonság is, meg még gyorsaságot is szeretnél akkor 4db-al simán csinálhatsz RAID kötetet. (kevesebbel is) de 4-el lehet RAID5-öt, így csak az írásnál van overhead, de a 4db miatt igazából olyan gyors, mintha 1-re írnál. Az olvasás pedig kb 4x gyorsabb. Tudom, szoftveres raid-et van aki szidja, (ez egy külön vita lehetne), de szerintem nem rossz megoldás:
egy m2-es SSD-t berakni a rendszernek, a teljes user (vagy linux alatt home) mappát pedig a 4DB SATA-s SSD-ből álló RAID5 kötetre pakolni. Van hely, biztonság és még gyors is. (Ráadásul anyagilag sem katasztrófa.) Otthonra pedig "jóvanazúgy". Persze ha van "kéznél" egy normális raid vezérlő akkor az úgy még jobb. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!