Miért van az,hogy a hülyék bátran nevetve vállalják fel,hogy hülyék és még azt is hiszik,hogy ők tudnak?
Nem, nem jól
Az csak annyit jelent, hogy 1300W-ig bírja. Az egy másik dolog, hogy nem használja ki jelenleg.
Tehát, lehet még tovább terhelni, ha pl. eszközt cserél vagy alátesz valami nagyobb fogyasztót.
Adott tápegység hatásfok görbéjét közzéteszi a gyártó. Most itt egy random 1300W-osé:
Nagyjából 50% terhelés közelében a legjobb a hatásfok, de a görbe elég sík. Ennél a mintánál 300W és 1300W között ugyanolyan hatékony. Nyilván függ a kategóriátol (Gold, Platinum, stb), de ilyen teljesítménynél magas minőségű tápok az elterjedtebbek, nem a Vargánék.
Egy nagy teljesítményű táp előnye alacsony fogyasztás mellett a kicsi hőképződés, ilyenkor ma már kb. minden táp leállítja a ventilátort, és néma lesz.
A kérdés nem igazán illik a leíráshoz. A kérdés kategóriája miatt én most a leírást fogom megválaszolni.
1300 wattos táp körülbelül az RTX 4090-ekhez kell, de bizonyos optimalizálás vagy alkatrészválasztás esetén még ennyi sem kell ahhoz se.
Az, hogy a jövőbe szeretnénk gondolkodni a számítástechnikában, én ma már elég nagy naivitásnak tartom. Középosztálybeli ember 3-4 évente lecseréli a gépét. Ennyi idő alatt kb be sem porosodik annyira, hogy ki kelljen takarítani.
Feltételezem, ha az ember akkora fogyasztásokat vár a jövőben a gépétől amihez 1300 wattos táp kell, akkor valószínűleg a villanyszámlát is tudja hozzá fizetni. Ergó középosztálybeli. Ergó 4 év múlva lecseréli a gépet.
Egyébként meg a jövőbeli fejlesztések és újdonságok meg nem azzal egyenlőek, hogy minél többet fog enni a gép. Az, hogy mennyit fog enni a gép, csakis tőled függ, hogy milyen alkatrészeket veszel hozzá. Ha egy csúcsteljesítményű alkatrészekből összerakott gép kell akkor az enni fog. Ha a közepes is elég akkor az megmarad a 300-400 wattos fogyasztásnál. Ergó egy 800 wattos táp bőven jövőbiztos, ha nem az a terved, hogy egy paksi blokkot szeretnél otthonra építeni később. Ha viszont ilyen terveid vannak akkor valószínűleg annyi pénzed van, hogy 3-4 év múlva úgyis új gépet fogsz venni táppal együtt.
Ja és a hatékonyságba meg igazad van. Bár nem annyira számottevő mint sokan gondolják. Az én tápom például 20%-os terhelésnél 86%-os hatásfokkal rendelkezik. Ha optimálisan kihasználom az 50%-ánál akkor ez felmegy 94%-ra, de már a 86%-is annyira jó érték, hogy igazából 400 wattos fogyasztásnál nem számottevő ez a különbség. Szóval igen, van hatékonyságbeli különbség, de szerintem vannak más faktorok amik többet számítanak.
A hatékonyságot arra kell érteni mikor a legkisebb a vesztesége az áram felvétele és leadása között a tápnak. Ha nagyobb tápegységet használ talán havi 100 Ft-al lesz több az áramszámlája.
Illetve a hatásfok besorolásnál (gold, bronze, stb..) sokkal jobban számít a minőség.
3/
Azt mondta a fickó jó áron volt azért vette nem hagyhatta ott
Amúgy a procija 65 wattos, de a megemelt órajel dob rajta, úgyhogy számoljunk 120 wattal. A kártyája meg 230 wattos és kb ez a gyári maximuma is. Szóval a gépe eszik összesen 350 wattot + egyéb alkatrészek 400 watt. Ezt eléggé túlszámoltam meg amúgy is csak akkor ennyi a fogyasztás ha minden maxon van pörgetve. De mivel a gyakorlatban ez nem így működik és a proci kevesebbet fog fogyasztani, szerintem egy maximum 350 wattos fogyasztással számolhatunk.
Tehát emberünknek ehhez a géphez elég lett volna egy 500 wattos táp is.
7/
Igen de aki egy kicsit sincs benne a dologba úgy működik mint a telefonnál a kamera megapixele hú 200 megapixel akkor biztos jobb meg is veszem.
Ez alá a gép alá a 2*8 pin tápigény miatt 650W-os tápot ajánlanak a vga és a komoly táp gyártók is. Ez azért van, mert mind a két csatira külön kábelt illik dugni. Nekünk véletlenül van egy ilyen gépünk. 😆 R5 5600G (csont ugyan az a proci igp-vel) és egy rx6700xt megy egy 650W-os Seasonic G12-ről. Megmérttük kíváncsiságból, és 300W-ot sem fogyaszt játék közben.
Egy picit túl tervezte a sporttárs. 🤣 De baja az extra pénz költésen kívül nem nagyon van. Egy r7 7800x3d/7900xtx vagy 14900ks/Rtx4090 teljes nyugalommal mehet rá. Mi is a "jövőnek" terveztük a tápot a 650W egy 2*8 pines kártyát bármilyen processzorral képes kiszolgálni. De a tulajdonostól (gyerek) semmilyen fejlesztési igény nem érkezett lassan egy éve 😉 úgyhogy nem egy rossz cucc ez.
"Azt mondja az illető ő gondol a jövőre."
Na hát most ez egy olyan dolog, hogy attól, hogy valami újabb, még nem biztos, hogy a teljesítményfelvétele is nagyobb. Ahogy az is, hogy attól, hgoy újabbat veszel, nem biztos, hogy nem veszed figyelembe a teljesítményfelvételét. Nekem sosem volt 550W-osnál nagyobb teljesítményű tápom, de nem is akarok 100W-nál nagyobb TDP-jű procit és 160W-nál nagyobb TDP-jű videokártyát venni.
"De ha jól tudom ha bőven sok a táp akkor nem olyan hatékony a tápegység jól tudom?"
Jól tudod, de attól ez még nem számít több szempontból sem.
1. A számítógép fogyasztása nem állandó. Melyik állapotát lövöd be a táp hatásfok maximumához, a tipikus használatot (amire időben a legtöbbet fogod használni a gépet) vagy az extrém használatot (amikor mindent maximumon pörgetsz)?
2. Itt 15-20W-okról beszélünk hőtermelésben a hatásfok maximumhoz képest extrém esetekben.
3. Ne a névleges teljesítményt vedd figyelembe. Ha mondjuk 10% terhelésnél, amikor csak netezel, 3%-kal rosszabb a táp hatásfoka, mint 50% terhelésnél, az a 3% extra veszteség arra a 130W-ra vonatkozik, nem az 1300W-ra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!