Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak olyan youtube-osok, akik használnak Rufus segédprogramot Win 10/11 telepítő készítésekor USB pendrive-ra szűz, új gépre operációs rendszert telepítve, míg mások nem? Most 2024-ben hogyan érdemes Win 10/11-et telepíteni?

Figyelt kérdés

júl. 2. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert sok módszer van a telepítő elkészítésére és a Rufus csak egy a sok közül, ott van még sok már mellett a hivatalos Media Creation Tool, illetve a Balena Etcher is.

Nem történt idén semmi újdonság, ami miatt másként kellene telepíteni, mint mondjuk 4 éve.

Mivel én többféle rendszert szoktam telepíteni, multiboot telepítőt használok, amit Easy2Boot segítségével készítek el, de jó a Ventoy is.

júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Mert sokan azt hiszik hogy ha valamit csinálni akarnak ahhoz "valamilyen program KELL". Gondolom régi fars beidegződés.

Pedig sima win filekezelővel is kényelmesen megoldható.

júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Igen egyetértek a #2-vel. Kiegészíteném azonban egy kis magyarázattal.

Régen az UEFI előtt, még nem lehetett csak úgy rámásolni a pendrive-ra a telepítőfájlokat mert nem működött. A régi biosok nem ismerték fel automatikusan a bootolható programokat tartalmazó partíciókat, így ezt meg kellett nekik "mondani" valahogy. Létrekellett hozzá hozni egy speciális boot partíciót és annak megfelelő szektoriaba a megfelelő bytesorozatot elhelyezni. Ezt egyszerűbb volt egy programmal megcsinálni mint például a rufus. Régebben még a windows jelenleg használatos media creation tool-ja sem létezett. Így az öregebbek ezt a módszert ismerik, és ezt is adják tovább..

júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a ventoy a legjobb. Mindig nálam van egy külső ssd-n mindenféle rendszertelepítővel + pendriveként is használom.


Az általános ventoy útmutató mellett én még az NTFS-re állítást javasolnám mert LG TV-nk van, és az nem ismeri fel az exfat-ot (amire alapvetően formázza magát a ventoy)

júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!