Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért nem tudom m.2 ssd re...

Mért nem tudom m.2 ssd re újra telepíteni a windowst ?

Figyelt kérdés

Újra szetetném rakni a windowst ami lemezen van , de ha nyomok egy f11 et ami előhozza a boot telepítő menűt akkor ott nem látta a m.2 ssd csak a satás meghajtókat amik közül az egyiken van most jelenleg a windows.

A biosban és a windowsban lássa az m.2 ssd ami érdekes , de kaptam olyan típet facebook os számítógépes csopórtban hogy huzzak le minden satás meghajtót és csak az m.2 es ssd legyen a alaplapban amit meg is tettem de így se látta a boot menűben a m.2 ssd ami 512gb os csak valmi 128 mb os meghajtót láttót.

Aztán móndtak olyat is hogy achi módban van a biós vagy a windows de ezt hogy kell kikapcsolni ha e miatt nem síkerül bootolna újratelepíteni a windowst.

Biosban a meghajtóknál írja az achi módot de kikapcsolni nem tudom.

Msi pro h610m-e ddr4 alaplapom. Vagy ezt windowban kell kikapcsolni ?


tegnapelőtt 22:05
1 2
 1/17 Gyakori93 ***** válasza:

Az ACHI mód az kell, anélkül az ssd hamar tönkre megy!

Mert nem fog működni a Trim funkció.


A F11 boot menüben nincs olyan, hogy ACHI: (pendrive neve)

Az USB: (pendrive neve) nem jó, mert akkor nem ACHI-ban telepít!

tegnapelőtt 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Gyakori93 ***** válasza:
Bocsánat, most nézem, hogy lemezen van, de az eljárás ugyan az, ACHI-val kezdődik a sor, és utánna a CD/DVD meghajtó neve
tegnapelőtt 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris NE állítgass el mindent a biosban amihez hozzáférsz..!


A biosban az AHCI mód legyen aktív, de ennek jelen esetben semmi jelentősége. CSM funkció viszont kikapcsolandó.

F11 menüben a bekapcsoláskor már bedugott uefi: kezdetű telepítő pendrivenak kell látszani, nem az m.2-nek...

tegnapelőtt 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tudtam szerezni pendrájvt ha arra kí írom a windowst a mediacreationtoll al akkor ugy fogja láttni a boot telepítő menűben az ssd ? Vagy az is megoldás lehet ha mostani windowról telepítem mint setup exe ?

Vagy az m.2 ssd rossz ? Pedig lássa windowban , biosban is de valamiért a boot menűben nem.

tegnapelőtt 23:09
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagy az m.2 ssd mivel modern tecnologia ezzért ha lemezről akkarom felrakni , ezzért nem lássa ? , csak pendrájvról ?
tegnapelőtt 23:12
 6/17 A kérdező kommentje:
A biosban a boot menüben van olyan funkció hogy vagy csm vagy uefi de uefin van.
tegnapelőtt 23:13
 7/17 anonim ***** válasza:

MCT-vel tedd pendrivera.

[link]

Tiszta telepítéssel tisztább szárazabb érzés..!

tegnapelőtt 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Gyakori93 ***** válasza:

Ha pendrive ha dvd, az a lényeg hogy a boot menűben amit az f11-el hozol elő, ott UEFI legyen, és amikor elindult a telepítő, akkor a partició kezelőben csinálsz egy particiót az m.2 ssd-n, és oda telepíted a windows-t.

A boot menűben amit az f11-el hozol elő, ott nem feltétlen látod az ssd-t, mivel nincs rajta bootolható állomány.

tegnapelőtt 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Inkább NE csináljon partíciót, csak törölje mind!
tegnap 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy amelyik sata ssd van jelenleg most a windows a 240gigás kingtonon van rajta kb 2-3 partició is 200mb körüli métetben , de ha ezzeket törlőm akkor megjelenik a m.2 ssd is ?

Mert a windowsban G meghajtóként van , C ugye a rendszer ottvan a 240gb is kingston , másik sata sdd F meghajtó 480gb os wstern Digital ott csak játékok vannak , és van hdd 1tb sagate ami D meghajtó.

Elképzelhető akkor ez a pár partició zavar be és nincs ellég hely az m.2 nek hogy lássa ?

tegnap 01:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!