Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Linux való kezdőknek...

Melyik Linux való kezdőknek akik csak Windows rendszert használtak?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni, de nem akarok nehezet választani.
jún. 28. 23:03
1 2
 11/12 Thunderfairy ***** válasza:
A Linux Mint Cinnamon felülettel windows után is könnyen használható. Visszont azt nagyon komolyan kell venni hogy ez nem windows. Remélem hogy megszereted majd a Linux-ot.
jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Többen írták a Linux Mint Cinnamon verziót, és nekem is ez volt az első gondolatom, amikor a kérdést olvastam.

Én egy régi laptopon használom ezt, ami másodlagos gép. Mivel elég gyenge konfiguráció, Windows 10-nél újabb nem megy fel rá, de ezzel sem volt túl gyors. A támogatása viszont mind tudjuk, hogy 2025 október 14-én lejár, eddig a határidőig pedig már másfél év sincs hátra. A fő laptopomon Windows 11 van, és sokkal gyorsabb (meg jóval erősebb konfiguráció is), ezért kerestem a régihez alternatívát, mert lassú volt.

A Linux Mint Cinnamon egyébként gyorsabb, a legújabb verzió 2027 áprilisig támogatott, de pár hónapon belül jön az Ubuntu 24.04-re épülő verzió, ami 2029 áprilisig lesz támogatott. Használhatóságra sem rossz, minden népszerű ingyenes szoftver elérhető az Ubuntu áruházból. Böngészésre, streaming/filmnézésre, irodai szoftverre (Libre Office) és ehhez hasonló általános feladatra kiváló választás. Játékok is vannak rá, de inkább alap játékok. Windowsos programok részben futtathatóak rajta Wine-val. Összességében egész jó.

jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!