Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van értelme competitive játék...

Van értelme competitive játék miatt 60 hz monitorról 100 hz monitorra váltani?

Figyelt kérdés
R6, Pubg , Cs 2 miatt kérdezem, sokan azt mondják, hogy nincs semmi érezhető különbség 60 hz fölött. Van értelme beruháznom egy 100 hz vagy afeletti monitorra?

jún. 19. 07:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze minimum 150 fps megvan mindegyik játéknál.
jún. 19. 07:48
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Nincs
jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Sokan akik azt mondják 60hz felett nem lehet észre venni a különbséget azok még nem próbálták és ők is csak hallották mástól...

Van különbség és érzékelhető, és határozottan megéri.

jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ettől ügyesebb nem leszel, de "fluid-abb" élményt kaphatsz. Kérdés, hogy neked ez megéri-e.
jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem NAGYON sokáig 60Hz-s monitorom volt. Most Asus Predator XB273U-m van. Semmi különbséget nem látok ilyen téren, pedig jóval 60FPS fölött is tolok játékot. Bár nem versenyzek, meg nem FPS-ezek annyit.


Mellette van a régi monitorom, a színben lehet látni különbséget, de a hertzeket nem látom. VR szemüvegnél Quest és Quest 2 között sem láttam óriási különbséget, de ott azért jobban szembetűnő volt, pedig ott nem volt ekkora különbség számokban.


Akikről tudom, hogy váltottak, mind nagyon dicsérték, mennyivel faxább, szebb minden, hát én nem látok különbséget. A felbontás és a fényerő azért látszik. Persze lehet, ha megint tolnám a régivel, akkor jobban feltűnne, de nekem ugyanaz a feeling a gagyibb samsungon és a jóval drágább asuson is. Matematikailag előnyöd kellene származzon abból, hogy gyakrabban van képfrissítés.

jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Legalább 144-re váltanék, és igen, észrevehető. Főleg ha van másodlagos monitornak egy 60Hz-es, aztán ha mozgatod akár simán az egeret vagy húzogatsz egy ablakot, úgy is látszik a különbség. Én már nem mernék visszamenni 60Hz-re, pedig már nem játszok. Egyszerűen az op.rendszerben is sokkal fluidabb minden.
jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem leszel tőle profi, de vehetsz ha szeretnél
jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De majd mondhatod hogy az enyém 4cm el hosszabb..

Van akik előtt ez sokat számít. :D

jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezekre mehet a 250 hz is, persze.
jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
180 hz monitort vettem végül, nem is tudom, hogy tudtam eddig 60-on járszani xD
jún. 24. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!