Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új windows telepítésénel...

Új windows telepítésénel megoldható ha lementem az előző wondowson található játék mentéseket meg a játékot akkor az új windowson meg lesz a játék mentés ? Nem kell előről kezdenem ?

Figyelt kérdés

Jelenleg még sata ssd van a win11 de meg van már a m.2 ssd és oda akkarom újrarakni a windowst , de viszont most van egy pár sztori játék amivel játszok pl : fallout 4 , gta 5 , assassins creed syndicate , midháromnál azzért már benne van sók óra de félek ha újra rakom a windowst kezdhetem előről ezzeket a játékokat !

Sajnos nem eredetiek , de pl ha steamos vagy ubisoftos lenne eredetibe akkor ugye felhőn keresztűl meglennének a mentések!

De nem eredetinél is megoldható ha játék mappáját főkőnyvtárát és mentési mappájukat a hdd adat winchestere lementem és új windows 11 nél visszahelyezem ugyan oda a játékokat meg a mentéseket ahol előző windowson voltak , pl C meghajtó program files / games mappába ?


jún. 18. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz csak a mentéseket kimásolni, a telepítést nem kell (meg amúgy is újra kell telepíteni majd őket, mert a registry az törlődik).
jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ès a mentéseket ugyanara a helyre kell tenni mint az előző windowson is volt ? Mert van a documentumoknál is mentés vagy másik mentês a játék mappájában van ? De minden játék máshova teszi nem feltétlen a főkőnyvtárban ahol a játék mappája is van.

Vagy az is megoldás ha a Sata ssd ről nem formázom a jelenlegi windowst , kőzben az m.2 ssd re felrakom az új windowst és majd a Sata ssd ről áthelyezem az új windowsra ugyanoda a játékokat meg mentéseket ahol a Sata ssd is volt ?

jún. 19. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint említettem, csak a mentéseket pakold át. Az olyan programok, amelyeket nem csak simán kicsomagoltad, hanem saját installer programjukkal tetted fel, azokat ígyis-úgyis újra kell telepíteni, mivel a registry törlésre kerül.


Ha a mentés a programkönyvtárban is, meg a Dokumentumokban is jelen van, akkor mindkettőt másold át, majd a "régi" helyére vissza az újratelepítés után. Mondjuk alapból nem sok játék ment a programkönyvtárba, mivel újabb Windowsokon az írásvédett, csak rendszergazda módban írható. Tehát a legtöbb esetben csak a Dokumentumokból kell a cuccokat kimásolnod.

jún. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem portable programok általában. Magát a programot telepíteni kell, a mentéseket nem, azt átviheted.
jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!