Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdekel az informatika, a...

Érdekel az informatika, a számítógépek világa, de nincs megfelelő logikai és matematikai érzékem. Így is tanulhatok ilyen irányba?

Figyelt kérdés

Kb lefagyok, ha elém raknak egy programkódot. Azt se tudom mit csináljak vele, információt meg pláne nem tudnék kibogarászni belőle. Matekból kettes, max hármas voltam mindig. Ez utóbbi már kiemelkedően jónak számított. Szóval programozni biztosan nem tudnék.

Amihez talán jobban van affinitásom, az a hálózatok, hardverek össze-szétszerelése, op rendszerek és programok installálása.

Mit gondoltok? Lehet még belőlem szakember, ha nálam ennyiben kimerül az érdeklődés? Pl rendszergazdai "címre" pályázhatnék?


jún. 18. 17:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem is akarnék Bill Gates-i magasságokba jutni. Ha annyi értékelhető tudást össze tudnék kaparni, amivel el is helyezkedhetek később valami kisebb pozícióban, már örülnék.
jún. 18. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Matematika nem követelménye a programozásnak. Inkább tudnám hasonlítani egy lego-hoz, mint matematikához. Lényegében elképzelsz egy működést, és építőkockákból kell összetenni.

Matek ott jön képbe, ha van sok adatot és valamit szeretnél vele csinálni. De legtöbb esetben erre már létezik minden nyelvben egy (úgy nevezett) könyvtár, amit használnod kell.


Mindezek mellet van olyan, hogy "Hálózati mérnök", ami azért erősebb, mint egy "össze-szétszerelése" garázsmunka.

Azért az programok installálása is tud nehéz lenni. Főleg, ha 200 szerveren kellene felinstallálni ugyanazt ugyanúgy. :) Erre is van eszköz.


Tehát? Ne becsüld le magad, mert a matek nem megy. Istenem... Már 7éve vagyok a szakmában és magam se tudom mikor kellet úgy ténylegesen matekot használnom. Nah jó, mikor grafikont akartam összetenni vektor grafikusan D3.js-el, de itt is vektorokkal kellet játszanom.

jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Annyit pontosítanék, hogy a programozás, amellett hogy nem igazán megy, nem is érdekel. Tehát ha nem muszáj, nem is erőltetném.

Ha meg idővel mégis rá leszek kényszerítve hogy belevessem magam, majd meglátjuk. Mindenesetre a hálózati és hardveres dolgok jobban foglalkoztatnak.

jún. 18. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!