Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy találhatnék programozói...

Hogy találhatnék programozói munkát?

Figyelt kérdés

Otthagytam az ELTE proginfot 3 év után, befejezetlenül.

Most szeretnék találni programozói munkát, de nagyon irreálisnak érzek minden elvárást.

LinkedIn-en Entry level pozikban néha 3-5 év tapasztalatot jelölnek meg, ami szerintem már minimumra medior.

Másik hogy hiába tudok sok divatos programmyelvet. (Java, python, c, c++, c#, javascript, PHP, stb...), mindenhol megjelölnek még 2 programmyelvet amiről nem is hallottam előtte, meg hozzájuk mindenféle keretrendszert.

Egyetem alatt kb 3 hónapig dolgoztam angularral, nagyon utáltam, .NETet egyetemen tanultam, de az se volt a szívem csücske. React az amit sok helyen kiírnak, ami nem is lenne gond, megtanulok mégegy keretrendszert. De mellé még kiírják, hogy kell Laravel,vagy Django vagy akármi és persze minden pozihoz mást kell tudni.

Ami szintén rátesz egy lapáttal,hogy a legtöbb helyen elvárják a BSC-t. Ez az első dolog amit kiírnak.


Nem azt mondják mindenhol hogy a programozoknak arany élete van, és kapkodnak értük a multik még diploma nélkül is??

Mert én úgy érzem hogy 3 év programozás tanulás után semmit nem érek, hiába tudok angolul, meg hiába van "tudásom".

Nem az lenne a normális, hogy a logikai képességeim alapján vesznek fel és betanítanak az adott környezetre? Abból kiindulva, hogy elméletileg pár évenként újabb keretrendszerekre váltanak.



2023. szept. 11. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Üdv a valóságban! Miért hagytad ott az ELTE-t?
2023. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pár hónapra külföldre kellett utazni júniusban magánjellegű okokból, ezért csomó tárgybol nem tudtam levizsgázni. Àtraktak fizetősre, amit nem tudnék fizetni és elment tőle a kedvem teljesen. Munkát szeretnék találni, de nyilván nem akarok elmenni mekibe.


Tehát tapasztalat nélkül nem lehetek programozó, de ha nem veszik fel a kezdőket akkor nem lesz tapasztalatuk. Ezek szerint ezért van hiány? Az irreális elvárások miatt?

2023. szept. 11. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most nem a legjobb a helyzet a válság miatt.

Szerintem jelentkezz újra és számítsd be a tárgyakat és akkor újra indul a buli.

2023. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már nem is tudnék mert már elkezdődött a félév. Max következőre. Lehet burokban éltem, de milyen válságra gondolsz?
2023. szept. 11. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Háború, pandémia, elég sok cég tönkrement, csökkent mindenből a fogyasztás.
2023. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Otthagytam az ELTE proginfot 3 év után, befejezetlenül."

Igen, ez nagy hiba volt, már ha programozói karriert szeretnél építeni.


"nagyon irreálisnak érzek minden elvárást"

Nem biztos, hogy csak az elvárások irreálisak.


"mindenhol megjelölnek még 2 programmyelvet amiről nem is hallottam előtte"

Ami azért gáz. Lehet, hogy már csak ezért sem kellett volna lelépned az egyetemről, és/vagy nem ártana némi kis szakmai kíváncsiság. Én már gimi végére betéve tudtam két nyelvet, egy volt, amit úgy kapisgáltam, meg hallottam még kb. 5 másikról, de azokba akkor még nem mélyedtem bele. Mire a(z első) diplomámat megszereztem, minimum haladó, de inkább profi szinten ismertem 4-5 nyelvet (BASIC, Pascal, C, C++, VB), emellett olyan erős kezdő - középhaladó szinten voltam Perlből, PHP-ból, C#-ból, JavaScriptből, illetve alap szinten tisztában voltam a Java, Forth, Assembly, Logo, VBScript, J# nyelvekkel, illetőleg hallomásból ismertem még olyanokat, mint Algol, Modula, Lisp, Python, TCL, PL/1, Ada, Nemerle, D, stb, stb.

Ja, és ez volt a tanárképző végén. A programozói tanulmányaim ezután következtek. És nem, nem vagyok egy Einstein kategóriájú zseni, csak egy átlagos, érdeklődő ember.

Ennek fényében az, hogy te programozó akarsz lenni, és mégis minden álláshirdetésben van 2 olyan programnyelv, amiről még csak nem is hallottál, te most vagy valamilyen extrém helyre próbálsz bekerülni, vagy egyszerűen a rálátásod a szakmára nagyon szűk.


"Egyetem alatt kb 3 hónapig dolgoztam angularral, nagyon utáltam, .NETet egyetemen tanultam, de az se volt a szívem csücske."

Van egyébként olyasmi, amit szeretsz?

Persze, az, hogy két dolgot utál az ember, még semmit nem jelent. Viszont nem azt kéne nézni, hogy mit utálsz, hanem azt, hogy mit szeretsz, és az alapján munkahelyet választani.


"React az amit sok helyen kiírnak, ami nem is lenne gond, megtanulok mégegy keretrendszert."

Nosza, akkor miért nem tetted már meg?


Nekem úgy tűnik, hogy te csak a kifogásokat keresed, közben meg talán nem is érdekel téged ez az egész.


"Nem azt mondják mindenhol hogy a programozoknak arany élete van, és kapkodnak értük a multik még diploma nélkül is??"

Nem.

Ezt legfeljebb csak Blikk-szintű szennylapokban, a prog.hu-hoz hasonló pöcegödrökben állítják, meg esetleg itt egy-egy sikertelenségből adódóan frusztráltabb tagtárs. Egyébként ilyeneket sehol nem írnak.


"Mert én úgy érzem hogy 3 év programozás tanulás után semmit nem érek, hiába tudok angolul, meg hiába van "tudásom"."

Akkor vagy nem tanultál jól, vagy egyszerűen nincs hozzá tehetséges. Ami nem szégyen, például én sem tudnék elmenni sem kosárlabdázónak, sem operaénekesnek, mert baromira nincs tehetségem hozzá. Ugyanígy a programozáshoz sem érthet mindenki. Ehhez is kell - a tanuláson és hozzáálláson túl - egyfajta tehetség, ami nélkül legjobb esetben is csak valami zugvállalatnál senyved az ember.


"hiába tudok angolul"

Az ugye megvan, hogy a nyelvtudástól nem leszel programozó? Máskülönben az USA lakosságának 99%-a programozó lenne...


"Nem az lenne a normális, hogy a logikai képességeim alapján vesznek fel és betanítanak az adott környezetre?"

Nem.

A logikai képességek csak egy szelete azoknak a kompetenciáknak, amikkel egy programozónak rendelkeznie kell. Emellett elengedhetetlen az algoritmikus gondolkodásmód, a széleskörű rálátás a szakmára (hiszen nem mindig fogod ugyanazt a feladatot csinálni, és nem fognak mindig kirendelni melléd egy tanárt, akárhányszor nem az addig mechanikusan betanult munkát kell végezned), előnyös, ha legalább az adott területen ismertebb technikák nagy részét ismeri, képes az önfejlesztésre (aki a 3. évben hagyja ott az egyetemet, és azon kesereg, hogy nem csak az ő kedvenc ynelvéát követelik meg, azt is alapvető szinten, annál ez kicsit sincs meg), és erre egyébként egy jó szűrő, hogy mit voltál hajlandó elvégezni. Tudod, olvastam én már ezen az oldalon olyat is, akinek a 10 osztálya volt meg, de ő programozó akart lenni, és bizonygatta, hogy mennyire tehetséges. És tudod: lehet, hogy tényleg az. De akiben annyi kitartás sincs, hogy az érettségit letegye, az szerinted milyen munkaerő lesz hosszú távon? Na, hasonló szelekciós tényező a felsőfokú végzettség. Oké, bizonyos esetekben ezt azért meg lehet kerülni. De ahhoz viszont olyan teljesítményt kell felmutatnod, amitől jelenleg nagyon távol állsz. Nem fognak a cégek azzal bajlódni, hogy évekig pesztráljanak egy olyasvalakit, aki még az álmai végzettségét is félbehagyta.


"és betanítanak az adott környezetre"

Ez azután jön, hogy bizonyítottad a rátermettségedet. Az adott környezetre való betanítás nem az jelenti, hogy akkor elkezdik elmagyarázni neked, hogy X nyelvben hogyan kell tömböt deklarálni.


"Abból kiindulva, hogy elméletileg pár évenként újabb keretrendszerekre váltanak."

Ezt ugye saját munkatapasztalatodból vontad le? ;-)

Nem kérlek, ez nem így van. Nem szokás pár évenként újabb keretrendszerekre váltani, és ha mégis történik váltás, ott nem kell mindent nulláról megtanultni, pont azért, mert egy fejlesztőnek van akkora rálátása és tapasztalata, hogy az addig tanultak alapján át tud állni egy másik keretrendszerre, vagy technikára, ha szükséges.

Én csak úgy szoktam fogalmazni: nem attól leszel programozó, hogy megtnaulsz egy nyelvet. Az csak egy eszköz. Attól leszel programozó, ha egy problémát képes vagy átlátni, és megoldani.

2023. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ezek szerint ezért van hiány?"

Mem, nem azért van hiány, mert nem veszik fel az "elment a kedvem" csávókat. Hanem azért, mert nagyon sokan megrekednek azon a szinten, ahol te vagy.

2023. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6.: (2023.09.11. 22:26): Köszönöm, hogy leírtad, már majdnem elkezdtem szinte szóról szóra ugyanezt leírni de megelőztél. Minden szavaddal egyetértek. De ezt itt a gyakori megmondó emberei úgysem értik meg, mint a kérdező sem. Szerintük az óvoda kiscsoport sikeres elvégzése után egyből top programozók lesznek valamelyik top multinál. Hát nem ez nem így van.
2023. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

"Lehet burokban éltem, de milyen válságra gondolsz?"


WTF? Hol éltél eddig? Nagyon el vagy tévedve a világban. Nem csak az "álom" szakmáddal kapcsolatban, hanem úgy látom alles zusammen.

2023. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyilván a legtöbb nyelv nem volt túl nehéz nekem, szerettem elmélyedni a feladatokban és tanulni újabb nyelveket. Az emelt infóm hibátlan lett 11ben, ez adott egy nagyon nagy lökést, hogy elinduljak programozói pályán, ezért jelentkeztem az ELTEre, az infós tárgyaim 4-5 voltak, a matekosokon éppen hogy átcsúsztam, kivéve ahol valamilyen keretrendszert kellett használni. Algoritmizálás szintén nagyon jól ment, alog 1-2 szintés 5ös lett és szerettem is csinálni. De a munkaerőpiacon úgy tűnik nem is megyek semmire, ha tudok programozni, mert utána elvárják a diplomát, meg hogy tudjak mindenféle keretrendszert, én pedig megrekedve érzem magam, más terület nem nagyon érdekel, és csak rástresszelek. Ha itthagynám a területet, azzal mindenkinek csalódást okoznék, magamnak, családomnak, barátnőmnek. Ma elkezdem tanulni a Reactot, hátha dob az esélyeimen. De attól tartok, hogy diploma nélkül csak egy újabb felesleges kör lesz, ami után mégnagyobb lesz a pofáraesés.
2023. szept. 12. 02:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!