MIlyen wifi jelerősítőt vegyek? A max 10-15 ezres árkategóriába esők jók lesznek, vagy valami komolyabb kellene?
Hazaköltözök anyámhoz. Ott olyan a kialakítás, hogy van a "fő" ház, ami nem túl nagy, de ott lakik anyám, ott van a fürdő meg a konyha is, illetve a wifi is. Aztán onnan kimegyünk, le egy pár lépcsőfokot, és kb 10 métert sétálunk, és ott van az én szobám, ami egy különálló épület. Az ágyam és a gépasztalom a szobának a háztól való legmesszebbi pontján vannak.
Egyáltalán mit kell nézni a leírásban? A jelátvitelt, és minél magasabb legyen a szám? MInimum mekkora kellene nekem?
"Egyáltalán mit kell nézni a leírásban?"
Semmit. Mind használhatatlan. Mindegy mit füllentenek a leírásban.
Át kell húznod a saját szobádba egy cat5e utp kábelt és a végére tenni egy saját routert.
#1: "Mind használhatatlan."
Azért ennyire sarkosan nem fogalmaznék, de sajnos az ezen eszközök által használt 2,4 és 5 GHz-es mikrohullámú sugárzását a beltéri tereptárgyak - falak, nyílászárók, bútorok - hajlamosak elnyerni, visszaverni, szétszórni, ami jelerősség-csökkenést, jelminőség-romlást eredményez; így - a gyártók feltételezhető minden nemű jó szándékának ellenére - nem feltétlen adják a tőlük elvárt eredményt.
Sajnos, mivel nem tudhatjuk, hogy milyenek az ottani terjedési viszonyok - hogyan vannak a szobák elrendezése, milyenek a falak, nyílászárók, stb..., hol van a wifi router, hol és milyen(ek) lenne(/lennének) a kliens(ek) - jó szívvel én sem javasolnék jelerősítő eszközt.
Ha meg lehet oldani, akkor javasolt lenne a #1-es hozzászóló által említett Ethernet (minimum CAT5 kategóriájú) kábel wifi routertől a különálló épületben levő szobához való elvitele.
Ha ez nem oldható meg (mert például túl nagy átalakítással járna, kültéren kéne elvezetni), akkor - ha a fő és a különálló épület egy fázison van - meg lehetne próbálni áramhálózati adapter páros (ilyesmiket gyárt például a TP-Link: [link] ) bevetését.
Ha ez sem kivitelezhető - mert nem egy fázison van a két épület, vagy a 230V-os hálózatnál túl nagy a zaj - akkor - mivel külön épületet emlegetsz - kültéri, távtáplálható, irányított antennával egybeépített elérési pont párossal kötném össze a két épületet. 10 méter nem nagy távolság nem kellene nagy teljesítményű eszköz - elég lenne például egy-egy ilyen:
Ebből az egyiket elhelyezed (lehetőleg magasan) a fő épületen kívül, a különálló épületre irányozva, a hozzá adott tápfeladón keresztül összekötöd a fő épületben található wifi-routerrel; majd a különálló épületnél is elhelyezel (lehetőleg magasan) egyet, amit a fő épületre irányozva a hozzá adott tápfeladón keresztül kötsz össze az ott levő számítógéppel vagy az épületen belüli másik wifi routerrel/elérési ponttal. Így kültéren nem kell kábelezni.
#2-es amit írtál wi-fi-s összeköttetésre a végén az ezzel is jár?
+ 2 db Poe adapter is kell (kivéve,ha a termékhez jár)
+ minden nem mesh alapú ilyen eszköz saját hálózatot hoz létre, más névvel, így lesz legalább 3db eltérő nevű wifi?
#3 Ne szórakozz mesh-el.
10m, másik ház, min 2fal. Ott már úgyis leszakad(na) a másik. Akár ugyanazis lehet az ssid, de másikat is választhat azonos jelszóval.
#3: "+ 2 db Poe adapter is kell (kivéve,ha a termékhez jár)"
Persze, kell, hisz az oldja meg, hogy ugyanazon a kábelen menjen az áramellátás és az adat is, viszont az járni szokott a termékhez - a javasolt terméknél például:
"Csomagolás tartalma: 24V 0,6A Passzív PoE Adapter"
"+ minden nem mesh alapú ilyen eszköz saját hálózatot hoz létre, más névvel, így lesz legalább 3db eltérő nevű wifi?"
Lényegtelen, mert a klienssel nem kell az átjátszásra használt elérési pontra vezeték nélkül csatlakozni. Sőt, ha zavar, el is rejtheted az SSID-t (SSID broadcast letiltásával).
Huh, köszönöm a válaszokat, bár őszinte leszek, túl sokat nem értek belőlük.😅
Először én is kábeles megoldásra gondoltam, de azt mondták, hogy az eléggé nehezen kivitelezhető, ahhoz valami árkot kéne ásni a két ház között, amihez alapvetően sincsen túl sok kedvem, de ráadásul még le is van betonozva ott, szóval ez esélytelen.
Az mit jelent, hogy a két épület "egy fázison van"? Ezt honnan lehet megtudni?
Ez a két dolog, amiket linkeltél, egy gyors Google keresés szerint (különösen nem nézelődtem, csak rákerestem egyelőre) nagyjából egy árkategória, mint a drágább dolgok, amiket a "wifi jelerősítő" szavak alatt találtam. Pl ez a két készülék se lenne jó? A leírásuk alapján elég nagy területet képesek lefedni.
Ne értsetek félre, nem ragaszkodom mindenáron ehhez, csak ezeknek könnyebbnek tűnik a használatuk, én meg nem értek ezekhez.
Egyébként nem tudom, ezek az információk számítanak-e bármit is, de leírom, hátha. A ház, ahol a wifi van, normális, talán tégla épület, a bejárati ajtó (ami jól szigetel) közelében (kb 2 méterre) van a router. Az udvaron, a két épület között tökéletesen működik a wifi (azt nem figyeltem sosem, hogy hány csík van, de rendesen, gyorsan működik, ahogy kell). Az én szobámhoz nem tartoznak más helyiségek, az csak egy tér, egy szoba, csak külön áll a háztól. Ilyen "faház" vagy micsoda, de ne egy sufnit vagy egy istállót képzeljetek el, rendesen szigetelt, árammal, villannyal, parkettával, fűtéssel, belülről a falak is (normálisak), nem látszik, hogy fából lenne. annak a bejárati ajtaja is jól szigetel, akárcsak az ablak, ami van benne, de az ablak is a másik végén van. Annyit tudok, hogy az ágyban fekve se a laptopom, se a telefonom nem szokta már érzékelni a jelet, esetleg nagyritkán egy csík felvillan, de az se tart sokáig.
"Az mit jelent, hogy a két épület "egy fázison van"? Ezt honnan lehet megtudni?"
Ha a villanyóránál, a bejövő résznél, egy egybefüggő, 3 pólusú kismegszakító van:
valószínűleg 3 fázis mehet be a házba, akkor esélyes, hogy ez a 3 fázis külön van bontva.
Viszont ha csak önálló, egy pólusú kismegszakítók vannak:
akkor valószínű, hogy egy fázison van az egész.
"Pl ez a két készülék se lenne jó? A leírásuk alapján elég nagy területet képesek lefedni."
Ezek a Mesh-rendszerek általában nagy kiterjedésű, de vékonyabb, nem annyira árnyékoló falaknál hatékonyak.
"Annyit tudok, hogy az ágyban fekve se a laptopom, se a telefonom nem szokta már érzékelni a jelet, esetleg nagyritkán egy csík felvillan, de az se tart sokáig."
Feltételezhetően a különálló épület falai/nyílászárói a vezetéknélküli jeleket is jól szigetelik, így ott már nem jut át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!