Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet biztonságosan...

Hogyan lehet biztonságosan eladni egy NFT-t?

Figyelt kérdés
Egy külföldi tag rám írt instán ahol a festményeim vannak, hogy darabjáért 8eth adna de tartok az adat halászoktól, meg nem is annyira ismerem az ilyen típusú kereskedést.

2023. ápr. 26. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A 8 eth az majd 2000$. Ez amúgy reális lenne? 7 kiló / kép?
2023. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Számomra nem reális, viszont tudatában vagyok annak is hogy csinálnak nagy befektetéseket a digitális világban is. Csak ugye a biztonság, lehet hogy kamu ember kamu ajánlattal. Ezért kérdezem a hozzáértőket, hogyan deríthetem ki hogy valós e a vételi szándéka?

Van olyan felület ahova regisztrálnom kellene például, és nem kell olyan adatokat kiadnom ami kellemetlenséget is okozhat?

2023. ápr. 26. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

NFT-ben nem vagyok otthon sajnos én sem, csak kisebb dolgokat tudok én is... találgatok inkább csak. Kéne találnod egy szakfórumot, ahol tapasztalt emberek segítenek. Discordon gyűlnek általában a kriptósok.


De pl legnagyobb nft bázis az opensea, tehát ott lenne ajánlatos.


Illetve érdemes tisztában lenni benne. Tehát az NFT tulajdonlása egyedi digitális tulajdonjogot jelent. Maga az NFT általában nem is maga a képfájl, hanem csak egy link hivatkozás a képre... Az eladással te lemondasz a tulajdonlásról, de csak a digitális változatról, és igazándiból szabályozatlan vadnyugat az egész.

Ha ennyire kelendő a képed, hogy így keresnek meg ttéged ilyen ajánlattal, akkor előnyös lehet olyan üzletet kötnöd, hogy a későbbi eladásokból is legyen bevételed. Erre van lehetőség NFT-nél, állítható a mértéke.


Nézz utána amúgy, yt tele van videókkal erről a témáról. Neten is lesz csilliárd írás. Gyakorlatát is biztos bemutatják...


Valószínűleg megoldható, hogy anonim maradj. Ha hatóságok előtt is anonim akarsz maradni, az már más tészta, de megoldható minden...

Kriptobevételekre Magyarországon 15% adó van (csak a profitra, és csak akkor amikor forintosítod. Fontos, hogy tudd majd igazolni az eladást, tehát mindent ments le a szerződésről és a blokkláncadatokat is. Ha kriptóért tudsz venni valamit, arra nincs adó (még...))


Nagyon bonyesz lesz elsőre mindenképp, ha nem vagy otthon a kriptóban. Én vágom a kriptót, de nft-hez totál hülye vagyok én is.

2023. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt választ! :)
2023. ápr. 26. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

1 Ethereum mai árfolyamon durván 640 ezer forint. 8 Ethereum az közel 5 milla. Mondjuk azt elnézve, hogy egyesek olyan ocsmány pixelhalmazokért képesek ennek a sokszorosát kiadni, amilyeneknél én 12 évesen Ms Paintben különbet összerittyentettem, én már semmin nem lepődök meg. De azért "ismeretlenként" ilyen összegeket ajánlani bennem némi gyanút kelt.

Azt tudom javasolni, hogy keress az interneten olyan helyeket, amik ezzel foglalkoznak. A kripto-világ a felhasználók elég kis hányadát érinti, ebből adódóan itt is kevés olyan embert fogsz találni, aki járatos ilyenekben. Meg azért azt is tartsd szem előtt, hogy sokan csak azt gondolják, hogy értik, miről van szó, mert tutorial alapján képesek voltak venni egy ezresért Ethereumot, de amúgy alapokkal sincsenek tisztában.

2023. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!