Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a válasz erre? Mutasson be...

Mi a válasz erre? Mutasson be egy grafikus operációs rendszert!

Figyelt kérdés
Ha megkérhetlek titeket, akk egy példát is írjatok légyszi.

2023. ápr. 23. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Windows 10? Android? Kérdés, milyen részletességgel kell bemutatni.
2023. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom informatika érettségiről van szó... esetleg olvasgass kidolgozott tételeket. De igen, grafikus operációs rendszer, amit lát a felhasználó és nem csak karakteres, mint pl. egy parancssor ránézésre. Van asztal, tálca, ikonok, egér stb. De ezekre mind remek példákat lehet találni az interneten, és ha tényleg informatika érettségire kell, akkor ez elvileg nem is kellene, hogy túl nagy kihívást jelentsen.

De azért tessék pár példa kiindulásnak:

- [link]

- [link]

- [link]


Sok sikert hozzá!

2023. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Az első linked az kb. 30 évvel ezelőtt is már elavult volt. Teljes zöldség.

A második link csak kb. 20 éve avult el.

A harmadik linket a floppy lemezig olvastam. Azért mielőtt valami zagyvaságot linkelsz olvasd már el. Ember 2023-ban vagyunk nem 2000-ben.

2023. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Én elhiszem, hogy a szövegek tartalma elavult, de nem az én hibám, hogy az oktatás utána ezeket kéri számon :D

Pont ezért kérdeztem érettségi-e? (Épp érettségi szezon van megint, azért gyanús.) Mert, ha igen, akkor ezek fognak neki kelleni attól függetlenül, hogy mennyi köze van a jelnlegi álláshoz, ha nem akkor meg persze lehet keresni tovább frissebb dolgokat. Én is ezekből készültem, tőlem is ezeket várták el sajnos, nekem is ebből lett meg.

Illetve, ha a cikkek dátumát veszed, akkor látod 2021es is van köztük, vagyis 2 éve is ezt kérték sajna. Ne rajtam verd le :D

2023. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed az oprendszert, amit használsz, és egy kicsit mesélsz róla. Elmondod, hogy hogyan épül fel a felülete, a legtöbbnek van egy főmenüje / Start menü, vagy ahogy az adott rendszeren épp hívják, illetve van egy "tálca", ahováaz éppen futó programokat pakolja ki. Elmondod, hogy melyik mire való, a Start menüben / főmenüben lehet pl. a feltelepített programokat (illetve hát azok egy részét) elindítani, és bizonyos beállításokat eszközölni. Aztán kitérsz a szabványos ablakok felépítésére. Mik azok az ablakok, milyen részei vannak, mi mire való rajta, stb.

Meg elmondod azt a szabvány dolgot, hogy az oprendszer multitaszk. (Azt, hogy többfelhasználós-e, inkább mellőzd, mert Windowsnál bizony ebből adódhatnak félreértések.) Illetve meg lehet még említeni, hogy az adott oprendszer tartalmaz bizonyos alapvetőbb segédprogramokat is.

2023. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!