Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az AMD Radeon szoftverben hol...

Az AMD Radeon szoftverben hol lehet beállítani a váltható grafikus rendszert?

Figyelt kérdés

Régebben több verzióval ezelőtt még lehetett állítani hogy melyik VGA-t használja egy adott program, játkét, de most nem. Így viszont szaggatnak a játékok amik azelőtt nem.


Asus VivoBook X512DA-BQ931 notebook AMD Ryzen 3500U CPU Vega8 VGA-val. És 10.21.20025.0 Radon szoftver verzóval.



2021. okt. 20. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért, van a laptopban külön dedikált videokártya is?
2021. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen van. Mikor még tudtam állítani akkor külőnállóként jelezte. Ha arra állítottam nem szaggattak a játékok, ha az integráltra akkor viszont igen. úgy mint most.
2021. okt. 20. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Töltsd le a gép support [link] oldaláról az utolsó vga drivert (Version V27.20.22002.2001 2021/10/07 456.72 MBytes AMD Graphics Driver

This package includes the AMD Graphics Driver, to provide your system the powerful graphic computing experiences.), tilsd le a gép internet kapcsolatát (wifi lecsatlakozás), eszközkezelőben válaszd ki a vga kártyát és töröld az eszközillesztőjét majd telepítsd az Asus-tól letöltöttet.

2021. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ehhez muszály mindenképp törölni és úgy telepíteni újra? Csak mert a kérdés kiírása előtt szedtem le innen és úgy hogy nem töröltem le és nem kapcsoltam ki a netet tettem fel a legfrissebbet, és mégsincs benne ez a lehetőség.
2021. okt. 20. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:

A windowst kell megelőzni a telepítéssel, azért kell a netet letiltani vga kártya eltávolítása előtt, és úgy realizáltatni a hardver változásokat, hogy az asus saját drivere legyen csak fent, amiben talán benne van a switchable graphic opció.

Ha DDU-val (Display Driver Uninstaller) [link] törlöd, még jobb: [link]

2021. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, megcsináltam úgy ahogy írod de csak nem került elő az a menüpont. Olyan volt hogy hozzá lehett adni egy listához programokat. Abban ha rámentél az egyikre akkor volt két lehetőség. Az egyik az energiatakarékos a másik pedig a Különálló/Nagy teljesítményű lehetőség volt.
2021. okt. 20. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:

AMD How to Configure Laptop Switchable Graphics [link]

"To ensure compatibility, it is recommended to install the latest display drivers provided by the laptop manufacturer (OEM) for both the integrated and discrete graphics processing unit (GPU)."


ASUS Vivobook 15 X512DA [link]

Chipset Version V1.2.0.102 2021/02/24 4.2 MBytes AMD Chipset Driver [link]

2021. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#Ez egy pár hónappal ezelőttig így is volt, még a felület is ez volt, csak magyarban. Most meg ez a felület van, amiben seholsem találtam ehez még csak hasonló lehetőséget sem. Ha visszarakom azt a drivert amiben még benne van ez akkor hasít minden, de ennél az újnál szaggat minden.:


[link]

2021. okt. 20. 15:21
 9/11 A kérdező kommentje:
#7
2021. okt. 20. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, ha visszateszed valamelyik előző drivert - amelyik még jó működött, és letiltod a windowst az eszközfrissítésről.
2021. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!