Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért nem tudom engedélyezni a...

Mért nem tudom engedélyezni a biosomban a biztonságos rendszerinditást ami kell a windows 11 hez ?

Figyelt kérdés

A pc állapotelenőrző program ami ugye vizsgálja hogy alkalmas e a gépem windows 11 re , és csak a biztonságos rendszerinditàs van sárga felkiáltójelesen , előszőr a tmp2.0 se volt kipipálva zölden de azt sikerült bekapcsolmom a biosban és az már pipa.

Néztem tech videokat hogy kell ezt a biztonságos rendszeri ditást vègre hajtani biosilag de egyszerüen nálam nem sikerül ugy ahogy kéne , ha bemegyek a biosoba azonbelül boot fül van olyan hogy windows 10 features ott van olyan hogy other os , windows10 és windows 10whql én windows10 re állitóttam.

Storage boot option control legaci vagy uefire lehetőség van de uefi re allitottam és alatta Other pci devices ott is uefire allitottam ahogy láttam pár tech videoban.

Csm supportnál alapból enablere van állitva de disable re kell álitsam hogy a secure boot is megnyiljon , de ha bejutottam a secure boot ba ott van olyan hogy User alatta SECURE BOOT ENABLE és mellete hogy disable alatta nomactive , előszőr nem engedi enable re allitani de ha rá kattintok olyan szövehet kapok hogy valami kulcsot frisicsek , ha lemegyek a Key Management re és azzonbelül platform key(pk) 808 1 default rá katintok ott elöjön olyan hogy detalis , export , update , delete én rá nyomom hogy update frissitsen és ilyenkor már tudom enablere allitani a secure boot ot és aktivan jelzi bekapcsolva van de utána kiakarnék már lépni a biosból hogy elmencsem a beállitásokat és nem tőlt be a windowsba hanem ismét a biosba kötök ki és ilyenkor nem tudok a boot ot se be állitani hogy ssd re bootoljon amin a windows10 van , hogy ismét betölcse a windowst a CM suppertnál ahogy volt enable re kell álicsam és ugye akkor eltünik márn secure boot fül is , nem értem mi lehet nálam a baj ? Alaplapom az egy gigabyte B460 HD3 ,bios verzio F4b , firmware versio 500.15 , és i3,10100 a processzorom , igaz a legtöbb tech video amin bemutaták amd alapllap volt vagy lehetet de szinte ugyanazma bios volt ott is ami nekem van intelnél , de akkor létzik hogy az alaplapom nem támogasa a biztonságos rendszerinditást ? Vagy én vagyok valamihez béna ? Vagy bios frissitésmkén ? Vagy windowba is kell állitgatni valamit ? Elöre is kösszi ha tudsz segíteni.


2023. ápr. 17. 12:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Esetleg erről tudnál videot vagy pontosabb leírást küldeni hogy kell uefi modba a biost tenni és gpt konvártálást amit írtál.

De ha ez hosszu beállitási fooyamat és nehéz akkor nem fontos.

2023. ápr. 17. 17:20
 12/15 anonim ***** válasza:

"nekem az van a biós modnál hogy örökölt"

Ez azt jelenti hogy régen hibásan lett installálva. Így csak bekapcsolt CSM el fut elavult módban. Át lehet konvertálni, de előtte mentsd ami fontos mert nem veszélytelen művelet.


Miután csm visszakapcsol win feláll, admin parancssorban

mbr2gpt.exe /validate /allowfullos

Ha itt minden ok akkor

mbr2gpt.exe /convert /allowfullos

2023. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 P.O.C. ***** válasza:

A nem biztonságos rendszerindítást most azért írja ki, mert a jelenlegi beállítással nem tudja azt megvalósítani. Mivel Legacy módban telepítetted a Windows 10 -et és MBR partíció stílussal, frissítés esetén ő ezt nem tudja átállítani.


De le is tesztelheted ha akarod, ha nincs is otthon, filléres egy akármilyen vinyó használtan. 1000 Ft egy patika állapotú 250 GB -os. Húzz le a jelenlegi vinyókat/SSD -let. A teszt vinyóra gond nélkül fel tudod majd telepíteni a 11 -et.


De persze konvertálgathatod is. Vannak leírások. Csak utólag már nehezebb úgy, hogy ne omoljon tőle össze. Ezért javaslom a tiszta telepítést.

2023. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hogy tiszta telepítést hogy kell csinálni az már a #1 ben le volt írva. Minden betűjére filyelj oda, mert láthatóan múltkor rosszul csináltad.
2023. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na végre ez a parancssoros megoldás segitett , újra lefutattam a pc állapotjelzőt és már a biztonságos rendszerínditásis kivan pipálva zölden.

De akkor mivolt baj eddig ? És a biósban kaptam új boot elsődleges meghajtót is , a windows ssd van de valami olyan boot is van hogy windows kingston ssd , nem tudom ez micsoda de már kivan pipálva minden ami kell a windows11 frissítéshez , kősszi.

2023. ápr. 17. 17:48
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!